Jak sprzedać starego iPhone’a, by koszt iPhone’a 7 nie zwalał z nóg?

 
Jak sprzedać starego iPhone’a, by koszt iPhone’a 7 nie zwalał z nóg?

Z astanawiasz się nad tym, co zrobić ze swoim starym iPhonem po zakupie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus? Obawiasz się, że na sprzedaży iPhone’a 6 nie zyskasz zbyt wiele? W takim razie oto poradnik dla Ciebie! Zobacz co zrobić, aby nie stracić na zmianie modelu iPhone’a! Zerknij również na nasz niedawny poradnik “Jak przygotować starego iPhone’a do sprzedaży“– dzięki niemu unikniesz nieprzyjemności związanych m.in. z włamaniem na Twoje konto iCloud przez nowego użytkownika iPhone’a.

Kiedy sprzedać mojego starego iPhone’a?

Jeżeli wahasz się, czy sprzedawać iPhone’a teraz, czy poczekać jeszcze chwilę, lepiej czym prędzej przystąp do działania. Prawda jest bowiem taka, że optymalnym momentem do wystawienia iPhone’a 6 lub 6S na sprzedaż jest okres na tydzień przed premierą kolejnej generacji. Po tym czasie ceny wszystkich wcześniejszych generacji mocno spadają, a rynek zalewa fala telefonów sprzedawanych przez ludzi myślących w ten sam sposób, co ty. Jeżeli czekasz, aż ceny iPhone’a 7 spadną poza minimalne 3349 złotych, lepiej czym prędzej przystąp do akcji. W perspektywie najbliższych kilku miesięcy czeka nas bowiem spadek cen iPhone’ów 6S i nowszych o nawet 400 – 500 złotych, podczas gdy cena „7” ustabilizuje się na poziomie mocno powyżej 3 tysięcy złotych. Innymi słowy sprzedając iPhone’a już teraz, możesz liczyć na najkorzystniejszy stosunek ceny sprzedaży starego do ceny zakupu nowego.

Gdzie sprzedać iPhone’a?

Tak naprawdę w dobie Internetu starego (czytaj: rocznego lub dwuletniego) iPhone’a można sprzedać praktycznie wszędzie. Kwestiami różnicującymi poszczególne platformy jest jedynie to, ile uda nam się odzyskać ze „starego” iPhone’a, a także bezpieczeństwo transakcji.

Aukcje internetowe

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem sprzedaży iPhone’ów są portale aukcyjne i ogłoszeniowe takie jak Allegro, OLX czy Gumtree. Szczególnie ten pierwszy serwis pozwoli na największy zysk ze sprzedaży starego smartfona dzięki zdecydowanie najliczniejszemu gronu odbiorców. Każdego dnia setki tysięcy użytkowników wertują kolejne strony wyszukiwań, dzięki czemu rośnie szansa na zauważenie Twojego anonsu. Z drugiej strony na Allegro czeka Cię bardzo silna konkurencja – inni sprzedający, gotowi „opchnąć” starego iPhone’a 6S za śmieszne 1000 złotych, a także firmy trudniące się sprzedażą tzw. odnowionych iPhone’ów. Jeżeli jednak jesteś w stanie przedstawić atrakcyjną ofertę (posiadasz oryginalne pudełko? możesz dołączyć słuchawki oraz ładowarkę od producenta? posiadasz zbędne etui?), nie będziesz mieć większego problemu ze sprzedażą iPhone’a. Pamiętaj tylko o tym, by wysyłać iSprzęt dopiero po otrzymaniu przedpłaty lub korzystać z wysyłki za pobraniem. Fałszywe potwierdzenia przelewu od nigeryjskich książąt niech pozostaną już tylko wspomnieniem Allegro.

Rodzina i przyjaciele

Twój kuzyn od zawsze marzy o iPhonie 6 albo 6S? Dlaczego więc nie zrealizujesz jego marzeń, sprzedając mu swoje iUrządzenie po okazyjnej cenie? Ta forma odsprzedaży zdecydowanie minimalizuje ryzyko oszukania praktycznie do zera, dzięki czemu zarówno Ty, jak i Twój bliski uniknie nerwów związanych z transakcją. Jeżeli stan Twojego iPhone’a nie będzie wskazywał na pierwszą młodość, przed oddaniem go w ręce znajomego oddaj go do serwisu na generalny przegląd. Na nowe wymienimy baterię, wyświetlacz, a nawet zewnętrzną obudowę.

Skup sprzętów Apple

No i czas na zdecydowanie najmniej atrakcyjną możliwość odsprzedaży – skup uszkodzonych, a także nowych iUrządzeń. Choć każdy ze skupów kusi najwyższą ceną oraz łatwością zawarcia transakcji, warto zastanowić się nad tym, dlaczego niektórzy trudnią się tego typu handlem. A chodzi przede wszystkim o to, by lekko odświeżyć niechcianego iPhone’a 6 lub 6S i… wprowadzić go na rynek ponownie jako odświeżony lub nawet nowy. Zauważ przy tym, że kwota uzyskana z jego sprzedaży zapewne delikatnie przekroczy tę, za którą Tobie uda się sprzedać swojego iPhone’a na Allegro.

Załóżmy, że sprzedajesz iPhone’a 6. Cena używanego na Allegro z pewnością nie przekroczy dwóch tysięcy, zatrzymując się na pułapie ok. 1700 złotych. W kwocie tej zatem kryje się nie tylko koszt odkupu używanego sprzętu, ale również koszt naprawy oraz marża. Liczysz na krocie? Szykuj się raczej na 1000 – 1100 złotych. Więc może lepiej oddaj iPhone’a komuś znajomemu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button