Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer w 5 minut? Zobacz nowy poradnik!

   
  jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer

  Niemal każdy w trakcie użytkowania swojego iPhone uwiecznia ważne i mniej ważne chwile przy pomocy aparatu. By nie stracić pięknych wspomnień w przypadku problemów lub utraty smartfonu warto warto wiedzieć jak przesłać zdjęcia z iPhone na komputer.

  Do przesłania zdjęć między iPhone a PC nie jest potrzebne ani żadne specjalne oprogramowanie ani iTunes. W pełni wystarczy przewodowe połączenie Lightning-USB. Można również skorzystać z bezprzewodowej synchronizacji z Biblioteką zdjęć iCloud.

  W tym artykule ponadto opisane zostały różne warianty zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego transferu plików między iPhone a Mac oraz do usług hostingowych Dropbox i Zdjęcia Google. Zaczynamy…

  1. Zgrywanie zdjęć z iPhone na komputer PC

  Podłączanie urządzeń

  Podłączanie urządzeń

  Aby rozpocząć wysyłanie zdjęć należy podpiąć iPhone do komputera przy pomocy przewodu Lightning-USB. Jest to ten sam przewód, który służy również do ładowania smartfonu.

  Zezwalanie na dostęp

  Po pomyślnym połączeniu obu urządzeń pojawi się okno popup z jednym z dwóch możliwych komunikatów:

  – czy dodać komputer do listy zaufanych urządzeń (gdy zainstalowany jest iTunes);

  – lub czy zezwolić urządzeniu (komputerowi) na dostęp do plików foto i wideo (gdy iTunes nie jest zainstalowany).

  Przesyłanie zdjęć z iPhone na PC

  Wyszukiwanie plików foto i wideo w komputerze

  Po dodaniu komputera do listy zaufanych urządzeń lub udzieleniu dostępu należy otworzyć (w zależności od posiadanej wersji systemu Windows):

  • Eksplorator plików w Ten komputer w przypadku Windows 10;
  • Eksplorator Windows w Komputer, gdy jest to Windows 7.

  W liście urządzeń z wymiennymi nośnikami pamięci pojawi się nasz iPhone.

  Zdjęcia iPhone PC

  Po kliknięciu w ikonę iPhone’a pojawia się folder DCIM. W nim znajduje się podfolder 100APPLE. Tam właśnie zapisane są pliki zdjęć i filmów. W przypadku posiadania większej liczby plików, może być widoczna większa liczba podfolderów: 101APPLE, 102APPLE, 103APPLE itd.

  Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer

  Analogicznie, w sytuacji gdy zdjęcia gromadzone są w iCloud, w folderze DCIM widoczne są podfoldery 100CLOUD, 101CLOUD, 102CLOUD itd.

  Przenoszenie zdjęć i filmów z iPhone na komputer PC

  Po wejściu w jeden z takich podfolderów widoczne są zgromadzone w pamięci iPhone’a pliki: zdjęć (JPG), zrzutów ekranu (PNG) i filmów (MOV). W tym miejscu można je przejrzeć i zgrać na dysk twardy komputera. Pliki można przenosić zarówno pojedynczo jak i całe foldery przy użyciu kopiuj-wklej lub przeciągnij i upuść.

  Folder ze zdjęciami 100APPLE PC

  2. Zdjęcia w formacie HEIF (HEIC)

  Od wersji systemu operacyjnego iOS 11 pliki zdjęć zapisywane są w formacie HEIF
  (HEIC). Jest to standard nowszy od JPEG, dzięki któremu zdjęcia zapisywane są w wyższej jakości przy jednocześnie mniejszym rozmiarze pliku.

  Choć nie jest możliwe oglądanie zdjęć w tym formacie na komputerze z systemem Windows bez użycia zewnętrznego oprogramowania, nie ma potrzeby rezygnowania z niego, by przenieść pliki z iPhone na komputer. By zdjęcia zostały przeniesione w zgodnym dla smartfonu i komputera formacie należy w iPhonie wybrać Ustawienia > Zdjęcia, przewinąć w dół, a następnie wybrać opcję “Automatycznie” w menu Przenieś na Maca lub PC. Teraz iPhone automatycznie dokona konwersji zdjęć na pliki .JPEG podczas przesyłania ich do komputera.

  Automatyczna konwersja zdjęć iPhone

  3. Zgrywanie zdjęć z iPhona przy pomocy programu Zdjęcia Microsoft

  Innym sposobem na zgranie zdjęć z iPhone na komputer jest wykorzystanie programu Zdjęcia w systemie Windows 10.

  Po wybraniu zdjęć przeznaczonych do zgrania na komputer należy kliknąć przycisk “Importuj” na pasku narzędzi. Zdjęcia importowane w ten sposób są zapisywane w folderze Obrazy.

  Importuj zdjęcia Zdjęcia Windows iPhone 10

  4. Bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z iPhone na komputer z Windows

  Transfer plików foto i wideo z iPhone na PC możliwy jest nie tylko przy korzystaniu z przewodowego połączenia urządzeń. Zamiast tego można skorzystać z usług synchronizacji zdjęć w chmurze. W ten sposób można nie tylko przesłać zdjęcia z iPhone’a do chmury, ale można również pobrać zdjęcia z chmury na komputer.

  Ważną informacją w przypadku synchronizacji zdjęć między urządzeniami jest świadomość, że jeśli plik foto lub wideo zostanie usunięty ze zsynchronizowanego folderu na komputerze, zostanie on również usunięty z telefonu.

  Synchronizacja zdjęć z pamięci iPhone do iCloud

  By synchronizacja fotografii z Biblioteką zdjęć iCloud była możliwa należy wybrać w menu smartfonu Ustawienia > Zdjęcia i włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud. Od tej pory iPhone będzie automatycznie przesyłał zdjęcia na konto Apple iCloud.

  Biblioteka zdjęć iCloud

  Przesyłanie zdjęć z iCloud na Windows

  Kolejnym krokiem jest umożliwienie chmurze Apple transferu zdjęć na komputer. W tym celu należy zainstalować iCloud dla Windows, zalogować się swoim Apple ID i włączyć funkcję Zdjęcia w panelu kontrolnym iCloud. W Opcjach możliwe jest wybranie folderu, w którym zdjęcia będą przechowywane na komputerze. W ten sposób zdjęcia są automatycznie przesyłane do Biblioteki zdjęć iCloud, a ich kopia pobierana na komputer.

  iCloud dla Windows 10

  5. Przesyłanie zdjęć z iPhone na Mac

  Ekosystem Apple oferuje kilka możliwości przesyłu plików foto i wideo między iPhone a Mac. Są wśród nich zarówno bezprzewodowa synchronizacja zdjęć poprzez Bibliotekę zdjęć iCloud, lokalne udostępnianie zdjęć AirDrop oraz wykorzystujące przewodowy transfer plików aplikacje Zdjęcia i Image Capture.

  5.1 Synchronizacja zdjęć przez Bibliotekę zdjęć iCloud

  Bibliotekę zdjęć iCloud można naturalnie wykorzystać także do synchronizacji galerii zdjęć między iPhone a Mac. W tym celu należy otworzyć Bibliotekę zdjęć iCloud zarówno w smartfonie jak i komputerze. Analogicznie do zgrywania zdjęć między iPhone a Windows, w sekcji Ustawienia > Twoje imię i nazwisko > iCloud > Zdjęcia wymagane jest sprawdzenie lub (gdy jest wyłączona) włączenie synchronizacji galerii zdjęć. W systemie MacOS na komputerze wybieramy Preferencje systemowe > iCloud > Zdjęcia a następnie wchodzimy w Opcje. W tym miejscu zaznaczamy Bibliotekę zdjęć iCloud a galeria zdjęć zostanie automatycznie zsynchronizowana między obydwoma urządzeniami.

  Synchronizacja Mac z iCloud

  Transfer zdjęć między iPhone a komputerem to nic innego jak dokładna kopia galerii zdjęć z iPhone. Innymi słowy, zdjęcia uporządkowane w dane albumy w iPhone będą tak samo uporządkowane również na Macu.

  Należy także pamiętać o tym, że synchronizacja obejmuje także usuwanie plików foto i wideo. Zdjęcie usunięte na jednym z urządzeń powoduje także wykasowanie go z galerii w drugim urządzeniu.

  Aby zapobiec przypadkowej utracie zdjęć lub gdy chcemy usunąć pliki tylko z jednego urządzenia potrzebne będzie zapisanie ich na dysku twardym Maca. W tym celu wykorzystać można aplikację Zdjęcia na Macu. Po wybraniu zdjęć przeznaczonych do eksportu na dysk należy wybrać kolejno Plik > Eksportuj > Eksportuj zdjęcia. Kolejnym krokiem jest wybór folderu, do którego pliki mają zostać zapisane. Może to być jeden z folderów wewnętrznych Maca lub podpięty do niego dysk zewnętrzny. Pliki zostaną przeniesione na dysk twardy.

  5.2 Przesyłanie zdjęć z iPhone bezpośrednio do aplikacji Zdjęcia na Macu

  iCloud nie jest jedynym sposobem zgrywania zdjęć między iPhone a Mac. By przesłać pliki foto i wideo bezpośrednio ze smartfona do Zdjęć na Mac wymagane jest przewodowe połączenie obu urządzeń. W tym celu należy podpiąć iPhone przewodem Lightning do Maca oraz uruchomić aplikację Zdjęcia na komputerze. Na bocznym panelu z lewej strony aplikacji w sekcji Importuj zaznaczamy iPhone. Jeśli jest to wymagane, odblokowujemy iPhone.

  Teraz można przejść do przesyłania zdjęć na Maca. Możliwy jest zarówno zaznaczenie konkretnych zdjęć przeznaczonych do importu jak i transfer całej galerii poprzez zaznaczenie w prawym górnym rogu opcji Importuj wszystkie nowe elementy.

  Import zdjęć Mac

  Przesłane zdjęcia można znaleźć w dwóch miejscach: Ostatnio przesłane oraz Wszystkie zdjęcia. Aby skopiować je na dysk twardy komputera klikamy kolejno Plik > Eksportuj > Eksportuj zdjęcia.

  5.3 Przesyłanie zdjęć z iPhone na dysk Maca aplikacją Image Capture

  Kolejnym sposobem na zgrywanie zdjęć z iPhone na Mac jest aplikacja Image Capture. Podobnie jak Zdjęcia, także tu odbywa się to poprzez przewodowe połączenie obu urządzeń przewodem Lightning. Istotną różnicą pomiędzy obiema aplikacjami jest miejsce, w którym znajdą się nasze zdjęcia. W przypadku Image Capture zgrywanie są one bezpośrednio na dysk twardy komputera lub dysk zewnętrzny.

  Aby przesłać zdjęcia w ten sposób, po połączeniu przewodem obu urządzeń, otwieramy na Macu aplikację Image Capture. Jeśli jest wymagane, odblokowujemy telefon. Następnie na panelu bocznym z lewej strony ekranu w sekcji Urządzenia wybieramy iPhone.

  Tutaj również możliwe jest importowanie zarówno pojedynczych zdjęć jak i większej zawartości galerii. W celu wyboru pojedynczych zdjęć klikamy klawisz Command. Jeśli zaimportowana ma zostać większa grupa zdjęć, należy wcisnąć przycisk Shift i kliknąć ostatnie zdjęcie.

  Następnym po wyborze zdjęć krokiem jest wybór folderu, do którego zostaną one przesłane. W dolnym lewym rogu w polu Importuj do możliwy jest wybór folderu. Domyślnym folderem, do którego pliki zostaną zaimportowane w przypadku nie wybrania innego folderu są Obrazy. Po kliknięciu pola Importuj w prawym dolnym rogu aplikacji zacznie się przesyłanie zdjęć na dysk komputera.

  Można także przesłać od razu wszystkie zdjęcia z galerii wybierając opcję Importuj wszystko.

  Image Capture na MacOS

  5.4 Przesyłanie zdjęć z iPhone na Maca poprzez AirDrop

  Funkcja AirDrop umożliwia bezprzewodowe udostępnianie zdjęć innym urządzeniom od Apple znajdującym się w pobliżu. Aby przesłać zdjęcia z iPhone na Maca należy mieć włączony moduł Bluetooth oraz sieć WiFi. By sprawdzić, i w razie potrzeby, włączyć oba moduły łączności przesuwamy palcem z góry w dół ekranu smartfonu. Gdy Bluetooth i WiFi są włączone, ikony świecą się na niebiesko.

  Jak przesłać zdjęcia AirDrop

  Także Mac powinien mieć włączone oba moduły łączności. Ich ikony znajdują się na samej górze ekranu.

  Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na obu urządzeniach do iCloud tym samym Apple ID. Na iPhonie należy przejść do menu Ustawienia > Twoje imię i nazwisko > iCloud. Na komputerze Mac wybierz Preferencje systemowe > iCloud.

  Następnie możemy przejść do wyboru zdjęć, które chcemy przesłać. Po wejściu w aplikację Zdjęcia na iPhone wybieramy interesujące nas pliki lub opcję Wybierz wszystko dostępną w lewym górnym rogu ekranu. Klikając ikonę ze strzałką w górę w lewym dolnym rogu ekranu możemy rozpocząć udostępnianie zdjęć.

  AirDrop na MacOS

  Ostatnią czynnością jest wyszukanie pobliskich urządzeń Apple z włączoną funkcją AirDrop. Po wybraniu nazwy Maca pliki zaczną być przesyłane na komputer.

  Przesłane na komputer zdjęcia można znaleźć w folderze Pobrane. Z niego to można przenieść je do wybranego folderu za pomocą kopiuj-wklej lub przeciągnij i upuść.

  6. Przesyłanie zdjęć z iPhone do Dropbox

  Spośród innych popularnych aplikacji do przesyłu zdjęć z iPhone na komputer jest także Dropbox. Jest to usługa hostingowa, która pozwala na dostęp i przesyłanie plików w dowolnym miejscu, w którym jest połączenie z Internetem. Przy użyciu Dropbox możemy zarówno ręcznie wybrać zdjęcia do dodania w chmurze jak i wykonać tę czynność automatycznie.

  6.1 Ręczne przesyłanie zdjęć z iPhone do Dropbox

  Aby dodać zdjęcia ręcznie, w pierwszej kolejności należy pobrać aplikację Dropbox z App Store a następnie zalogować się na swoim koncie Dropbox. Po wyszukaniu zdjęć klikamy ikonę + znajdującą się u dołu ekranu. Kolejnym krokiem jest wybór zdjęć z galerii telefonu oraz wybór folderu w którym mają zostać zapisane zdjęcia.

  Jak przesłać zdjęcia z iPhone do Dropbox

  6.2 Automatyczne przesyłanie zdjęć z iPhone do Dropbox

  W zakładce Ostatnie należy kliknąć ikonę koła zębatego a następnie zaznaczyć opcję Przesyłanie z aparatu. Od tej pory wszystkie zrobione zdjęcia będą automatycznie zgrywane z iPhone na konto Dropbox.

  Warto pamiętać, że zgrywane zdjęcia zajmują dużo pamięci. Aby zapewnić możliwość przesyłu dużej ilości plików dobrym rozwiązaniem jest podłączenie konta Dropbox do komputera lub przejścia na konto płatne w tej usłudze. Sam przesył zdjęć odbywa się przy wykorzystaniu łączności WiFi oraz przy akumulatorze naładowanym na minimum 30%.

  7. Przesyłanie zdjęć z iPhone do chmury Zdjęcia Google

  Podobnie jak Dropbox, aplikacja Zdjęcia Google pozwala zarówno na ręczny jak i automatyczny przesył plików ze smartfona do chmury. Zdjęcia Google będąc podstawową aplikacją na urządzenia z systemem Android dostępna jest również na iPhone.

  7.1 Ręczne przesyłanie zdjęć z iPhone do aplikacji Zdjęcia Google

  Po pobraniu aplikacji z App Store logujemy się na nasze konto Google. Następnie klikamy ikonę Zdjęcia znajdującą się u dołu ekranu. Następnie wybieramy zdjęcia przytrzymując palec na jednym lub większej ilości z nich. Naciskając znak + znajdujący się u góry ekranu możemy dodać do istniejącego już albumu lub utworzyć nowy album.

  7.2 Automatyczne przesyłanie zdjęć z iPhone do aplikacji Zdjęcia Google

  Po wejściu w aplikację klikamy ikonę znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu. Po pojawieniu się menu wchodzimy w Ustawienia. W tym miejscu wybieramy Kopia zapasowa i synchronizacja i włączamy tę funkcję przesuwając suwak, tak by podświetlił się na niebiesko. Po uruchomieniu aplikacja wyświetli komunikat o przesyłaniu wszystkich zdjęć zrobionych od czasu ostatniego uruchomienia aplikacji.

  Przesyłanie zdjęć z iPhone do Zdjęcia Google

  Zdjęcia w aplikacji Google można synchronizować zarówno przez WiFi jak i sieci komórkowej. Wybór sieci także znajduje się w sekcji Kopia zapasowa i synchronizacja.

  8. Przesyłanie zdjęć z iPhone do Microsoft One Drive

  Jeszcze jedną usługą pozwalającą na zgrywanie zdjęć i filmów z iPhone do chmury jest One Drive. Tak samo jak w przypadku Dropbox i Zdjęć Google, możliwe jest tak ręczne dodawanie zdjęć jak i skorzystanie z opcji automatycznego transferu zdjęć.

  8.1 Ręczne przesyłanie zdjęć z iPhone do Microsoft One Drive

  W celu ręcznego transferu zdjęć należy kliknąć ikonę + znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. Aplikacja przenosi użytkownika do menu, w którym można przesłać zdjęcia zapisane w pamięci telefonu, utworzyć nowy folder dla nich albo zrobić zdjęcie lub film.

  Aby przesłać zdjęcia należy wybrać kolejno Wybierz istniejący > aplikacja Zdjęcia > zaznaczyć żądane pliki foto lub wideo > Gotowe.

  8.2 Automatyczne przesyłanie zdjęć z iPhone do Microsoft One Drive

  Aby umożliwić przesył zdjęć bez konieczności ich ręcznego dodawania klikamy ikonę znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu a następnie przechodzimy do menu Ustawienia > Przekazywanie z aparatu. Po włączeniu tej opcji zdjęcia będą przesyłane do chmury Microsoftu, gdy aplikacja zostanie uruchomiona.

  Jak przesłać zdjęcia z iPhone do One Drive

  W menu aplikacji dostępna jest także opcja Przekazuj w tle. Włączenie jej umożliwi transfer zdjęć także w sytuacji, gdy aplikacja jest wyłączona.
  Jeśli oprócz zdjęć eksportowane do chmury mają być także filmy, w menu należy włączyć opcję Uwzględniaj filmy.

  One Drive w sekcji Ustawienia umożliwia także przekazywanie zdjęć zarówno przez sieć WiFi jak i komórkową transmisję danych.

  Podobnie jak Dropbox, chmura One Drive posiada ograniczoną ilość miejsca na pliki. W celu zapewnienia miejsca na większą ilość zdjęć i filmów wymagane jest posiadanie płatnego konta.

  Warto także pamiętać, że do One Drive nie można przekazywać zdjęć zoptymalizowanych pod kątem usługi iCloud. W celu wyłączenia optymalizacji należy w smartfonie wybrać kolejno Ustawienia > iCloud > Zdjęcia i wyczyść pole wyboru Optymalizuj magazyn.

  Komentarze i powiązane wpisy

  1. Mam iphone 7 plus z ios 13 i problem jest taki że każda próba przerzucenia zdjęć kończy się tak, że po paru folderach pojawia się komunikat, że urządzenie nie odpowiada, za każdym razem jest problem z łącznością. Nie ma znaczenia komputer, nie ma znaczenia kabel, konfiguracja iphona, zawsze kończy się fiaskiem i nie mam pojęcia co można z tym zrobić. Nie da się bezpośrednio, nie da się przez zdjęcia Windows. Jakieś pomysły ?

   1. W przypadku zgrywania zdjęć z iPhona na urządzenie wyposażone w system Windows mogą pojawić się problemy. Może pomóc zainstalowanie aplikacji iMazing. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Pozdrawiamy, serwis AppleFix!

    1. O jaką aplikację pytasz? Jeżeli chodzi o iMazing to jest to aplikacja dostępna na systemie Windows.

    2. A co ze zdjęciami w formacie live photo na windowsie? Mam wszystkie zdjęcia live photo i nie wiem jak je zgrać aby było możliwe ich otarcie przez Windows. Aby nie zapisały się jako gify.

    3. Niestety, windows nie obsługuje natywnie formatu Live Photo 😔 Przekonwertowanie do GIF lub krótkich filmów wideo to najprostsza metoda.

   2. Mam dokładnie to samo. Problem pojawia się przy imporcie filmów. Zdjęcia mogę ściągnąć za jednym zamachem, a filmy po 1, 2, potem następuje kłopot z połączeniem, rozłączam kabel, blokuje telefon, odblokowuje, podłączam kabel i ponownie mogę ściągnąć 1-2 filmy i tak dalej… Nie miałem tego kłopotu z Windows 7. Nie mogę znaleźć w sieci odpowiedzi na ten problem – jakby nie istniał. To pierwszy komentarz opisujący dokładnie to z czym się borykam, na jaki w ogóle trafiłem.

    1. Innym programem pozwalającym zgrać dane z iPhone na komputer jest program 3uTools 🙂

   3. Mam ten sam problem!!! Szokujące i bardzo irytujące! Jak zwykle żadnego wsparcia ze strony Apple. Iphone 7 z 14.7 iOS.
    Czy komuś udało się rozwiązać ten problem?

   1. Chcę jeszcze dodac, że wiem o AirDrop, ale chodzi mi o przysyłanie hurtem, a tu już jest problem. Przynajmniej ja go mam. Prosze o pomoc.

    1. W takim wypadku polecamy oprogramowanie 3uTools. Niestety jest ono dostępne tylko na platformę Windows 😔

  2. Dzień dobry,
   Chętnie podłączę się pod pytanie. Mam ten sam problem co kolega. Mam model Xs i nic nie mogę zrobić aby zgrać zdjęcia.
   Pozdrawiam

  3. Po podłączeniu kablem wcale nie pojawia się żadne okno, ufaj temu urządzeniu itp. , po prostu telefon przechodzi w tryb ładowania. Iphone XR ios 13

   1. Cześć Andrzej, czy korzystasz z oryginalnego kabla? Jest to czynnik kluczowy do komunikacji telefonu z komputerem.

  4. Witam, mam ustawione automatycznie w menu Przenieś na Maca lub PC zdjecia, jednak iCloud pobiera mi na PC zdjecia zarowno w formacie .HEIC jak i .JPG. Interuja mnie tylko .JPG czy mozna tak to ustawic? Pozdrawiam

   1. Witaj Kacper, problem ten można rozwiązać w ustawieniach aparatu 🙂 W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi technikami, zawsze służymy pomocą 😀

  5. Witam
   W jaki sposób można zgrać zdjęcia z Iphone`a 12 na Windowsa tak aby były zachowane utworzone w telefonie albumy w których je posiadam.
   Po podłączeniu telefonu do komputera nie widać utworzonych katalogów/albumów w których są zdjęcia tylko widać jeden zbiór kilku tysięcy zdjęć z których po czasie trudno pogrupować albumy od nowa

   1. Witam, w przypadku systemu Windows zalecamy pobranie darmowego programu 3uTools. Jeśli problem będzie dalej występował zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych punktów! Nasi technicy chętnie pomogą 😉

    1. Aaa kocham Cię! Od tak dawna chciałam zgrywać z podziałem na swoje foldery na Windowsa i wszyscy twierdzili, że się nie da, a jednak się da, cudnie! DZIĘKUJĘ!!!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button