Jak zmienić kolor paska ikon oraz obramowania folderów bez Jailbreaka?

 
Jak zmienić kolor paska ikon oraz obramowania folderów bez Jailbreaka?

W ygląda na to, że plotki o tzw. dark mode w iOS 10 pozostały jedynie plotkami – łatwo przyszły, łatwo poszły. Przez bardzo długi czas wielu z nas czekało ze zniecierpliwieniem na możliwość implementacji tego trybu do Docka, wszak rozmycie Gaussa o dużym promieniu nie prezentuje się zbyt widowiskowo. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy skazani na łaskę Apple i uczynienie kroku w naszym kierunku. Jedynym, czego nam potrzeba, jest silna chęć zmiany tapety iOS 10 na coś niebanalnego. No i oczywiście iOS 10.

Zmiana paska ikon w Docku

Aby dokonać niecodziennej zmiany w interfejsie iPhone’a, należy zastosować się do jednego niebanalnego triku odnalezionego przez Wonder How To.
Aby zacząć zmianę, wejdź na stronę Weebly z poziomu swojego iPhone’a/iPada/iPoda Touch. Znajdziesz tam szeroką gamę przeróżnych tapet w kilkudziesięciu kolorach. Tym, co łączy je wszystkie jest fakt, że… każda z nich ma zaledwie 1 piksel wysokości. Nie wiedzieć czemu, właśnie taki wymiar tapety powoduje powstanie zakłócenia w postaci czarnego koloru elementów interfejsu. Jedyne, co należy w tym kroku wykonać, jest naciśnięcie na kwadracik o odpowiadającej nam barwie i zapisanie go w galerii (po prostu przytrzymaj zdjęcie i wybierz opcję „Zachowaj obrazek”). Nie chcesz tapety w jednolitym kolorze? W takim razie nie ograniczaj się do wyboru spośród kilkunastu barw standardowej palety – scrolluj dalej, aż ujrzysz mieszanki kolorystyczne wyglądające o wiele bardziej efektownie niż nudny, pospolity blok jednej barwy.dock1dock2dock3Po pobraniu fotografii nie pozostaje już nic innego jak zmiana dotychczasowej tapety na pobrany obrazek. Po prostu wejdź w aplikację Zdjęcia i znajdź odpowiedni obrazek. Kliknij ikonkę „Share” znajdującą się w lewym dolnym rogu, a następnie kliknij przycisk „Użyj jako tapety”. Wybierz opcję „Ekran początkowy” (możesz również wybrać „Oba ekrany”, jednak nie jest to obowiązkowe do tego, aby trick zadziałał. Ważne jest natomiast, aby co najmniej ekran główny wyposażony był w specjalną tapetę). Następnie wróć do ekranu głównego. Zobacz, że poszczególne elementy interfejsu nagle zmieniły barwę na ciemną albo wręcz czarną. Czarno zrobiło się nie tylko na pasku Docka, ale również we wszystkich folderach, a nawet w ikonkach X potrzebnych do usunięcia aplikacji. Niestety, foldery nadal robią się półprzezroczysto-białe przy próbie rozwinięcia ich, ale w każdej innej sytuacji pozostają w eleganckim kolorze czerni. Ma to również konsekwencje dla tekstu, który również stał się ciemny i mało czytelny, co może być trochę uciążliwe, ale czego się nie robi dla odrobinę lepszej prezencji?

dock4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button