Poradnik: Jak anulować subskrypcję Apple Music? Wyłącz, zanim zapłacisz!

 
Poradnik: Jak anulować subskrypcję Apple Music? Wyłącz, zanim zapłacisz!

C hoć Apple Music jest dosyć szumnym projektem, a każdy użytkownik ma prawo za darmo przetestować tę usługę, nie wszystkim jednak muzyka strumieniowa przypadła do gustu. Choć warto wykorzystać 3-miesięczny pakiet (trwa on do końca września), należy poważnie zastanowić się nad decyzją na temat jego przedłużenia. Zwłaszcza, że pakiet jednoosobowy to koszt 4,99€, a rodzinny 7,99€. A Apple nie postanowiło ogłaszać, że brak rezygnacji oznacza automatyczne przedłużenie subskrypcji.Apple Music zostało wprowadzone do naszych iUrządzeń 30 czerwca, wraz z aktualizacją oprogramowania iOS do wersji 8.4. W skład nowej usługi wchodzą takie funkcje jak serwis społecznościowy Connect, rozgłośnia radiowa Beats 1 oraz sama muzyka, a więc możliwość zapisywania plików do odsłuchania w trybie offline. Choć ceny nie są szczególnie wygórowane (zwłaszcza w porównaniu ze strefą euro, gdzie za jednoosobową subskrypcję zapłacimy więcej niż w Polsce za grupową), nie każdy chciałby przedłużenia swojej subskrypcji, która oznacza comiesięczne zdejmowanie z konta kwoty 5 lub 8 euro miesięcznie. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy co zrobić, jeżeli podaliście numer swojej karty kredytowej, a nie chcecie by w październiku Apple zdjęło Wam z konta kilkanaście złotych:

iTunes:

1) Kliknij zakładkę „Moje konto” (ikonka z sylwetką postaci) w prawym górnym rogu iTunes

iTunes1
2) Wejdź w zakładkę „Informacje o koncie”

3) Przejedź na sam dół strony, do sekcji „Ustawienia” i kliknij „Zarządzaj” w polu „Subskrypcje”

iTunes2
4) Wyłącz opcję „Przedłużanie automatyczne” i zatwierdź guzikiem „Gotowe”

iTunes3
iOS:

1) Wejdź w aplikację Muzyka, najedź na swoje konto (kliknij w czerwoną ikonkę z sylwetką postaci w lewym górnym rogu)

iOS1
2) Kliknij zakładkę „Pokaż Apple ID”

iOS2
3) W sekcji „Subskrypcje” przyciśnij „Zarządzaj”

iOS3
4) Odznacz funkcję „Przedłuż automatycznie” w dziale „Opcje odnawiania” (pamiętaj jednak, że działanie to możesz podjąć również 30 września)

iOS4
Powyżej opisane przez nas sposoby pozwalają już teraz na wyłączenie subskrypcji, jednak radzimy spróbować i wykorzystać pakiet próbny do końca. Sami też mamy zamiar wykorzystać do końca należny nam abonament, a decyzję o przedłużeniu podejmiemy po gruntownym przetestowaniu Apple Music, do czego również zachęcamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button