iPhone nie łączy się z wifi – 5 metod naprawy

 
Wifi iPhone nie działa

Problem z WiFi w iPhone może wynikać z ustawień urządzenia, twojego domowego routera, lub pojawić się po aktualizacji systemu. Najczęściej jedna z pięciu naszych metod wystarcza, żeby WiFi zaczęło działać na nowo.

W tym poradniku dowiesz się:

Problemy ze znikającym połączeniem z WiFi w iPhone są niestety częstą przypadłością występującą w urządzeniach z Cupertino. Już kilkukrotnie mogliśmy usłyszeć o programie napraw urządzeń z błędami, które rozłączały połączenie z siecią WiFi. Kilka lat temu stałego dostępu Internetu były pozbawione iPhone’y 5S, a nieco później modele iPhone 6.

Poniżej zbiór rozwiązań, które możesz zastosować w iPhone i iPad.

Gdzie leży problem z WiFi w iPhone?

Zanim zaczniesz przeklinać urządzenia Apple, musisz zdiagnozować, gdzie leży problem. Jeśli urządzenie łączy się z WiFi, ale nie ma internetu, stosowna informacja będzie wyświetlona pod nazwą sieci, z którą połączone jest urządzenie.

WiFi w iPhone bez internetu.
Połączenie z WiFi nie oznacza, że urządzenie łączy się z internetem. Jeśli sieć nie dostarcza połączenia internetowego, stosowna informacja pojawi się pod jej nazwą. Źródło: Apple.com

Powyższe może oznaczać, że to twój domowy lub firmowy router powoduje problem. Są dwa szybkie rozwiązania:

Zrestartuj router

Jak na dobrego infromatyka przystało– zacznij od resetu. Z własnych doświadczeń wiemy, że niekiedy nieokreślone problemy w routerze powodują, że nasze urządzenie traci kontakt z siecią WiFi. Restart routera może okazać się strzałem w dziesiątkę, jednak nie w każdej sytuacji.

Odnów dzierżawę IP

Jeśli jedynym urządzeniem, które nie posiada internetu mimo połączenia z WiFi, jest twój iPhone, to problemem może być dzierżawa adresu IP. W zależności od systemu iOS, możesz odnowić dzierżawę IP:

 • Aby dokonać jej odnowienia, wejdź w Ustawienia > Wi-Fi, po czym naciśnij na nazwę sieci i zjedź w dół > kliknij Odnów dzierżawę i potwierdź.

Odnawianie dzierżawy IP w iOS.

Odnawianie dzierżawy IP w iOS.

PROTIP: Jeśli w ustawieniach nie ma możliwości odnowienia dzierżawy, to spróbuj włączyć i wyłączyć Tryb Samolotowy.

iPhone nie chce się połączyć z WiFi – ciąg dalszy

Reset routera oraz odnowienie dzierżawy IP nie przyniosło skutków, więc… resetujemy dalej. W pierwszej kolejności spróbuj zresetować ustawienia sieci.

Wyzeruj ustawienia sieciowe

Możesz spróbować naprawić iPhone’a, który nie łączy się z Wi-Fi, resetując ustawienia sieciowe. Ważne: wszystkie ustawienia dotyczące sieci zostaną zapomniane, w tym wcześniej zapisane sieci WiFi.

 • Kliknij kolejno Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj (na samym dole listy) > Ustawienia sieciowe.

Zerowanie ustawień sieciowych w iOS.

 

Kasowanie ustawień sieciowych w iPhone.

Zapomnij sieć

Dalej nic? Możesz spróbować zapomnieć daną sieć WiFi. Pamiętaj jednak, że funkcja zapomnienia sieci sprawia, że twój iPhone lub iPad będzie traktowany, jak nowe urządzenie, a przy ponownym połączeniu wymagane będzie wpisanie hasła do sieci.

 • Ponownie wejdź w Ustawienia > WiFi i kliknij nazwę sieci. Tym razem naciśnij opcję Zapomnij sieć, który znajduje się na górze ekranu.

Zapominanie sieci w iOS.

Ostatnia deska ratunku: Twardy Reset

Jeśli nic nie pomogło, w takiej sytuacji najlepszym sposobem jest dokonanie tzw. Hard Resetu, czyli działania zbliżonego do wyjęcia baterii z telefonu. Nagła utrata zasilania może dobrze zrobić urządzeniu, przywracając go do normalności.

iPhone 8, iPhone SE (2. i 3. generacji) i nowsze – jak zresetować

Wykonaj kolejno następujące czynności w nowszych modelach iPhone:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

iPhone 7 / iPhone 7 Plus – jak wykonać reset

 1. Naciśnij i przytrzymaj symultanicznie przycisk ściszania i przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

iPhone 6 i iPhone SE 1. generacji – jak zrobić reset

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home oraz górny lub boczny przycisk, aż zobaczysz logo Apple.

Problem z WiFi vs Brak sieci w iPhone

Problem z WiFi w iPhone najczęściej ogranicza się do zresetowania ustawień sieciowych, lub resetu routera.

Dużo poważniejszym problemem jest brak sieci w iPhone, czyli brak możliwości połączenia się z siecią komórkową (nie da się wykonywać połączeń, nie ma internetu).

To sygnał, że mogło dojść do uszkodzenia układu, który odpowiada m.in za wykonywanie połączeń telefonicznych.

 • Jak to sprawdzić? Moduł baseband w momencie usterki, oprócz braku sieci ma kłopot z pokazaniem numeru IMEI urządzenia. Można to łatwo sprawdzić w menu połączeń telefonicznych, wprowadzając na klawiaturze numerycznej kombinację klawiszy *#06#.

Jeśli urządzenie nie jest w stanie pokazać numeru identyfikacyjnego smartfona, wówczas możesz podejrzewać, że uszkodzeniu uległ właśnie moduł baseband.

W takiej sytuacji najlepiej odesłać telefon do fachowców – bez wychodzenia z domu, korzystając z Naprawy Wysyłkowej.

A w międzyczasie… miałeś problemy z WiFi w iPhone? A może znasz inne rozwiązania? Koniecznie daj znać w komentarzach!

iPhone nie łączy się z wifi - 5 metod naprawy

Komentarze i powiązane wpisy

 1. Witam!
  Posiadam Iphone 6 , ale w ostatnim tygodniu pojawił się u mnie problem z WI-FI.
  Widzi sieć, ale jest informacja ” brak połączenia z siecią”. ( problem jest tylko w jednym miejscu, z pozostałymi sieciami wi-fi działa bez problemow)
  Nie mogę nic z tym zrobić, próbowałem dosłownie wszystkiego. Jedyna rzeczą jakiej nie robiłem to odtworzenie Iphone za pomocą iTunes. Czyto przyniesie jakiś efekt?
  Dziwne jest to , że na tym samym Wi-fi działa Ipad bez problemów.
  Czy ktoś może mi pomóc?

  1. Konrad, podejrzewam że w tej sytuacji przyczyną problemu może być usterka systemowa po stronie iOS. Sugeruję aktualizację do najnowszego systemu lub odtworzenie. Koniecznie wykonaj testy po wgraniu czystego iOS (bez synchronizacji ze starą kopią danych). Czekam na informację zwrotną 🙂

 2. Witam,

  moim problemem jest brak wykrywania jakiejkolwiek sieci, Iphone SE nie znajduje sieci. System został zaktualizowany, odtworzony z kilku backupów. Niestety nic nie przyniosło pozytywnego efektu. Pomocy!

  1. Cześć Radek,

   podejrzewam problem po stronie układu na płycie głównej odpowiedzialnego za działanie WiFi oraz Bluetooth. Niestety w iPhone SE taka naprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż w starszych urządzeniach (np. iPhone 6). W trakcie naprawy musimy wymienić układ WiFi, jak również zaprogramować odpowiednio pamięć NAND (tj. odpowiednik dysku twardego w komputerze). Prosimy o kontakt przez nasz formularz kontaktowy.

  2. Witam, mój problem jest taki ze na moim telefonie pokazywało ze jest on połączony z wifi ale na górnym pasku nie pokazywało ikonki wifi, mam teraz zapasowy telefon i po kilku dniach kupiłam ilada, wszystko było świetnie ale teraz jest taki sam problem jak z tamtym telefonem, wyzerowałam już ustawienia sieciowe, odnowiłem dzierżawę a na telefonie nawet go resetowałam ale i tak nadal jest to samo…

   1. Hej Radek! Czy używasz może na tych urządzeniach VPN? Jeśli problem nie ustąpił, wpadnij do nas! Być może będziemy w stanie pomóc ci BEZPŁATNIE już podczas pierwszej rozmowy! Jeśli nie jesteś z Wrocławia, skorzystaj z darmowego kuriera!

   2. Witam w takiej sytuacji zapraszamy do nas do serwisu na przeprowadzenie diagnostyki lub jeżeli nie jest Pan z okolic Wrocławia prowadzimy także naprawę wysyłkową

 3. Witam, w moim 6s jest taki problem ze telefon po wejściu w ustawienia łączy się z daną siecią wifi ale nie pokazuje takiej informacji na górnym pasku. Do tego działanie danych mobilnych jest bardzo wolne, przy włączonym 4G Facebook wyświetla informacje ze nie ma połączenia. Zrobiłem już reset ustawień sieciowych, odmawiałem dzierżawę, wymazałem zawartość i ustawienia i dalej nic. Dodam ze jeszcze przedwczoraj telefon działał pół dnia normalnie a drugie pół już nie. Nie pomogła nawet najnowsza aktualizacja do systemu iOS 13.2.2
  Pozdrawiam

  1. Na podstawie tego opisu ciężko jest stwierdzić co jest przyczyną usterki. Być może przyczyna jest tak trywialna, jak brak pakietu danych u operatora. Jeżeli nic nie pomoże zapraszamy do naszego serwisu na diagnostykę. Pozdrawiamy, AppleFix!

  2. Witam, szukam wszędzie informacji o niemożliwości włączenia WiFi w iPhone 8. Niestety suwak w ustawienia->WiFI nie reaguje i nie mogę włączyć modułu. Telefon miał wymazane już ustawienia sieci oraz twardy reset. Nic to nie dało niestety.

   1. W takim wypadku zapraszam na diagnostykę rozszerzoną. Pozwoli ona ustalić przyczynę problemu i koszt naprawy 🙂

 4. Witam. Posiadam od 2 tyg Iphona 7. Mam w domu 2 routery. Na jedym z nich zasięg mam całkowity taki jaki ma być. Po połączeniu z drugim, maksymalną szybkość ma tylko wtedy gdy leży na routerze. O co chodzi?

 5. Iphone 6s. Działa bardzo wolno Wi-FI i to tylko na domowym ruterze.
  Ani laptopy ani inne iPhony nie maja problemu z tym ruterem.
  W druga stronę mój iPhon nie ma problemu z innymi wifi. Śmiga aż miło.

  Wolny jest tylko na domowym.
  Reset iPhona całkowity – brak poprawy to samo
  tzn było przez chwilę… ale jak zassał backup to już dupa…
  Reset rutera – aktualizacja oprogramowania – brak poprawy
  Idream – brak pomysłów – mimo kilku prób… zwykłe resety… usuwanie pamięci… danych przeglądarki itp….

  Może mail ktoś podobny problem…
  moja żona miała- kupiła nowego iPhona ;)))))))))))))
  ja sie nie poddam tak łatwo 😉
  Pozdrawiam

  1. Dzięki za komentarz Patryk! My również tak łatwo się nie poddajemy! 💪🏻 Problem może dotyczyć samego modułu wifi w iPhone, oczywiście najpierw przeprowadzimy bezpłatną diagnostykę; wymienimy anteny, sprawdzimy ustawienia. Zapraszamy na weryfikację! 👐🏻

 6. Witam!
  Posiadam iPhone 7 i od 4 dni nie mam WI-FI. Telefon w ogóle nie widzi danej sieci ale na moich innych użądzeniach nie ma z tym problemu. Próbowałam już wszystkich kroków ale nic nie pomaga. Proszę o pomoc.

 7. Dzien dobry mam duzy problem z polaczeniem z wifi. Dziala mi ono jedynie gdy jestem obok routera a gdy wychodze z pokoju pokazuje sie jedna kreska i “brak polaczenia z internetem”. Na innych urzadzeniach w domu wifi dziala normalnie. Probowalam wszystkiego, usuwalam ustawienia sieciowe, resetowalam telefon, zapominalam sieci ale caly czas to samo. Prosze o szybka odpowiedz i pomoc co moge zrobic bo nie jestem w stanie korzystac wylacznie z lte nawet w domu. Wczesniej takich problemow nie mialam i wifi nawet poza blokiem dobrze dzialalo.

 8. cześć mam iphone 7 i nie wyszukuje mi się Sieć wifi ani moja ani np sąsiadów próbowałam wszystkiego robiłam reset ustawień sieciowych ale nadal nic nie dziala coś dziwnego ze w innych urządzeniach połączonych z naszym internetem działa wszystko proszę o odpowiedz

 9. Cześć,
  Mam iPhone 8 i od kilku dni mam problem z połączeniem Bluetooth i Wifi. Telefon w ogóle nie widzi urządzeń. Zainstalowałam już uaktualnienie IOSa, wyzerowalam tez ustawienia sieciowe. Telefon nadal nie widzi żadnej sieci Wifi, ani tez żadnego urządzenia Bluetooth. Jeśli ten opis wskazuje na problem z płytą, to w jakich granicach byłby koszt naprawy? Zastanawiam się czy w ogóle jest sens naprawiać… z góry dziękuje za odpowiedz

  1. Witam w takiej sytuacji zapraszamy do nas do serwisu na diagnostykę rozszerzoną lub jeżeli nie jest Pani z okolic Wrocławia także prowadzimy naprawy wysyłkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button