9 tricków na iPhone’a, które musisz znać!

 
9 tricków na iPhone’a, które musisz znać!

Gdy publikowaliśmy zestawienie najważniejszych tricków na iPhone’a, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania ze strony Czytelników. Wasza chęć poznania jeszcze większej liczby sprytnych rozwiązań zainspirowała nas do tego, by stworzyć kolejne podobne zestawienie. Z tego powodu publikujemy kolejną listę 9 trików na iPhone’a, iPoda i iPada!

1. Zadzwoń od razu z przekierowaniem

Dzwonienie na numer telefonu obsługiwany przez automat może naprawdę doprowadzić do szału. Każda rozmowa z bankiem czy obsługą klienta sprowadza się na ogół do tego, że pożądana przez Ciebie opcja znajduje się na samym końcu listy wyczytywanej przez robota (o ile zechce Ci się w ogóle wysłuchiwać komunikatów w stylu „jeśli chcesz… to wciśnij 1”).

To samo tyczy się rozmowy ze znajomym, którego korporacyjny telefon wymaga odpowiedniego przekierowania z numeru głównego. Nie chcesz czekać aż sekretarka przełączy Cię na linię? Koniecznie skorzystaj z poniższego tricku!

1

• Wpisz numer główny, na który chcesz zadzwonić (np. 111 222 333)
• Zamiast zielonej słuchawki, wciśnij „*”
• Wpisz numer przekierowania (w naszym przykładzie 444)
• Kliknij zieloną słuchawkę
• Ciesz się z zaoszczędzonego czasu!

2. Nie potwierdzaj odczytania wiadomości

Jeżeli nie za bardzo chcesz prowadzić SMS-ową konwersację, a nie chcesz wykazywać się ogromnym nietaktem (za taki na pewno uchodzi nieodpisywanie na wiadomość pomimo jej odczytania), to po prostu odczytaj SMS z poziomu Centrum Powiadomień. W ten sposób nadawca wiadomości nie otrzyma potwierdzenia odczytania, a Ty unikniesz poczucia zażenowania.

3. Sprawdź zasięg w swoim iPhonie

Dla wielu z nas wystarczającą informacją na temat zasięgu w telefonie jest to, ile kropek na górze ekranu zostanie zapełnionych białym kolorem. Jeżeli jednak takie informacje Ciebie nie zadowalają, zadzwoń pod numer *3001#12345#* – w ten sposób otworzysz w swoim telefonie tajne menu zwane Field Test.

W nim znajdziesz wiele niezwykle interesujących informacji, w tym m.in. wskaźnik siły sygnału (im bliższy 0 tym lepiej).

Uwaga: natłok niezbyt zrozumiałych komunikatów w stylu „Qrxlevmin” może powodować stany poczucia braku sensu życia. Jeżeli nie chcesz – tak jak Autor – załamać się stanem swojej niewiedzy, lepiej nie dzwoń pod ten numer.

3.1


3.2


3.3

4. Pozbądź się reklam z gier

Czy może być coś gorszego od przerywania gier reklamami „Clash of Clans”? Tak, rozładowany telefon. Ale na wydłużenie żywotności baterii iPhone’a już znamy sposoby. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy w czasie „odmóżdżania się” z „Head Soccer” musisz co chwila odczekiwać 30 sekund celem obejrzenia reklamy?

Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać – włącz Tryb Samolotowy. Otwórz Centrum Sterowania i wybierz pierwszą opcję od lewej. W ten sposób odłączysz telefon od dostępu do Internetu i otrzymasz wersję gry bez reklam. Dokładnie taką, za jaką twórcy gier życzą sobie od niecałego dolara do aż kilkunastu.

4

5. Wzmocnij siłę głośników

Praktycznie każdy program odtwarza jakąś muzykę w tle. Niestety, jeżeli nie masz przy sobie słuchawek, dźwięki wydawane przez głośnik z pewnością muszą uchodzić za zbyt ciche.

Jeśli chcesz koniecznie puścić muzykę mimo braku EarPods ani wzmacniacza… włóż iPhone’a do kubka lub kufla (głośnik powinien być skierowany w dół). Ten partyzancki sposób sprawi, że dźwięk wydobywany z iPhone’a zostanie wzmocniony kilkukrotnie. A właściciele drogich JBL wręcz spalą się ze wstydu!

5

6. Ładuj iPhone’a jeszcze szybciej

Choć bateria w iPhonie może paść błyskawicznie, niestety jej regeneracja zajmuje nieco dłużej. A niekiedy zdarzają się takie sytuacje, gdy naładowany iPhone jest potrzebny na CITO. Co robić w takim przypadku? Podobnie jak przy triku z reklamami, wprowadź iPhone’a w tryb samolotowy. Odcięty od wszelkich mediów telefon skupi się jedynie na nabijaniu baterii, dzięki czemu proces ładowania zajmie o wiele mniej czasu.

6

7. Sposób na autokorektę w predykcji

Teraz coś dla użytkowników, którzy korzystają z funkcji predykcji (niedostępnej w polskiej klawiaturze). Wiele słów – zwłaszcza języku angielskim – wymawia się podobnie, choć w różnych kontekstach i znaczeniach. Czasami automatowi odpowiadającemu za predykcję naprawdę trudno zorientować się, czy chcemy napisać „we’re” czy „were”.

Jeżeli więc przypadkowo klikniesz w źle zapisane słowo, nie musisz usuwać całej frazy i pisać jej od nowa. Zwyczajnie cofnij się do ostatniej litery i kliknij odpowiednie słowo w predykcji (sztuczka ta działa również w przypadku autokorekty).

7

8. Poznaj swój numer IMEI

Identyfikator IMEI może okazać się bardzo istotnym narzędziem – przy każdej wizycie w punkcie naprawy Apple musisz liczyć się z koniecznością jego spisania. IMEI przyda się również wtedy, gdy zagubisz swój telefon. Podając go swojemu operatorowi, ten może dodać go na czarną listę, uniemożliwiając potencjalnemu złodziejowi skorzystanie z niego.

Dlatego też tak bardzo ważne jest, by znać tę sekwencję znaków. A w jaki sposób ją odczytać? IMEI znajdziesz m.in. na fabrycznym pudełku od iPhone’a. Jeżeli jednak już go nie posiadasz, koniecznie zadzwoń pod numer *#06#.

8.1


8.2

9. Zmień błędną wymowę Twojego imienia przez Siri

Siri wymawia Twoje imię w niepoprawny sposób? Cóż, takie są uroki braku nauki języka polskiego. Jeżeli jednak denerwuje Cię indolencja asystenta głosowego, włącz Siri i powiedz frazę change the pronounciation of my name. Następnie asystent poprosi Cię o prawidłowe wymówienie imienia, po czym zaproponuje wybór spośród kilku opcji.

9.1


9.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button