Przenoszenie danych do Safari z pozostałych przeglądarek

   
  Przenoszenie danych do Safari z pozostałych przeglądarek

  P rzeglądarka Safari jest jednym z tych programów, który nigdy nie zawodzi na komputerach Mac. Jest zrywność i zwrotność sprawiają, że program od Apple praktycznie zostawia konkurencję daleko w tyle. Przynajmniej jeśli chodzi o OS X, znany już niedługo jako macOS. Jako, że Safari należy do grupy aplikacji natywnych, Apple z założenia pragnie, by to właśnie ten program posiadał największą liczbę użytkowników. Logiczne jest zatem to, że fachowcy z Cupertino pragną jak najbardziej uprościć mechanizm przenoszenia wszystkich danych z przeglądarek firm trzecich do Safari. W tym poradniku pokażemy, w jaki sposób zrobić to zaledwie kilkoma kliknięciami.

  Zmieniasz przeglądarkę? Koniecznie zaimportuj dane!

  Jedną z najważniejszych cech dających przewagę Safari nad innymi oprogramowaniami jest to, że Apple może w ramach przeglądarki zaoferować użytkownikom znacznie więcej od konkurencji. Zawdzięczamy to temu, że… Apple z pewnością zna możliwości swojego oprogramowania OS X/macOS. I z powodu tych większych możliwości, warto zastanowić się nad przejściem do Safari (jeśli jeszcze z niego nie korzystasz). Tym bardziej, że Safari posiada wbudowany program, który pozwala na import danych z pozostałych przeglądarek, takich jak Google Chrome czy Mozilla Firefox. A wszystko to przy pomocy kilku klików.

  Jak zaimportować dane z przeglądarki do Safari?

  Aby być w stanie wysłać dane z przeglądarki firmy trzeciej do Safari na komputerze Mac, musisz koniecznie posiadać zainstalowaną rzeczoną przeglądarkę wraz z wszystkimi jej danymi. Jeżeli już udało Ci się usunąć Firefoxa czy Chrome’a, nasza sztuczka nie zadziała, a wszystkie dane trzeba będzie ustawić na nowo. Ręcznie.

  Jeśli jednak nie dokonałeś/aś żadnej poważnej operacji usunięcia, postępuj zgodnie z poniższymi korkami:
  1. Włącz Safari na swoim komputerze Mac.
  2. Przesuń kursor do paska menu, a następnie wybierz Plik > Importuj z…

  a2

  3. W ramach listy rozwijanej ujrzysz wszystkie potencjalne przeglądarki, które znajdują się na komputerze (jeżeli posiadasz tylko Firefoxa, to nie musisz się martwić o wybranie opcji Google Chrome czy Opera – nie pojawią się takie możliwości).
  4. Wybierz, co chcesz zaimportować

  a4

  Safari pozwala na wybranie wszystkich tych danych, które można zaimportować do Safari. Wśród opcji znajdują się: zakładki, historia wyszukiwania oraz dane do logowania: loginy i hasła.
  5. Wybierz, które z opcji chcesz przenieść do Safari, a następnie kliknij niebieski przycisk „Importuj”.
  6. Sprawdź, czy wszystkie ustawienia zostały przeniesione do Safari. Jeżeli tak, to spokojnie usuń poprzednią przeglądarkę z komputera i… zrelaksuj się. Wszystko gotowe!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button