Jailbreak iOS 9.3.3 bez komputera – to jest możliwe!

 
Jailbreak iOS 9.3.3 bez komputera – to jest możliwe!

C hoć Apple stara się jak najbardziej uatrakcyjnić iOS, dalej na fali znajdują się programy pozwalające na łatwy i bezproblemowy jailbreak iUrządzenia. Wprawdzie iOS 10 – który zostanie udostępniony już za kilka tygodni – wprowadza m.in. funkcję widgetów, jednak jailbreak dalej oferuje znacznie większe możliwości, niż trwanie w zamkniętym systemie. Nie podejmujemy się oceny etycznej dokonywania jailbreaka, jednak dziś pokażemy Wam prosty sposób na uwolnienie iPhone’a bez konieczności korzystania z komputera.Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że korzystanie z jailbreaka może nieść za sobą wszelakie konsekwencje – od utraty gwarancji do możliwości zaatakowania telefonu przez wirusy, które nie miałyby wstępu do „normalnego” iPhone’a.

Poniższy sposób został odkryty przez serwis RedmondPie.com, a pozwala na otwarcie każdego iUrządzenia korzystającego z iOS 9.2 – 9.3.3. Dla przypomnienia, są to te iSprzęty:

iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone SE
iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad Pro
iPod Touch 6G

Alternatywa dla „tradycyjnych” sposobów dokonywania jailbreaka na iSprzętach jest dość nowa i – co ważne – nie daje gwarancji sukcesu. Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach Apple zablokuje sposób, uniemożliwiając jailbreak iPhone’a bez komputera.

Jailbreak iOS 9.3.3 bez komputera

Zaskakujący jailbreak od PP/Pangu dla iOSa 9.3.3 został teraz oficjalnie udostępniony w postaci łatwego w obsłudze sposobu, który można wykonać bez znajomości zawiłości sprzętowych. Jedyne, czego potrzebujemy, to iPhone do wykonania JB oraz… przeglądarka Safari.

Krok 1: Zadbaj o to, by na Twoim iSprzęcie znajdował się iOS 9.3.3. Jeżeli posiadasz starszą wersję, zaktualizuj iOS. Jeśli z kolei posiadasz iOS 9.3.4 lub nowszą edycję, dokonaj downgrade’u (poradnik w języku angielskim znajdziesz tutaj).

Krok 2: Wykonaj pełen backup wszystkich danych zgromadzonych na iSprzęcie. Ponadto, usuń kod blokady oraz odcisk palca z czytnika Touch ID, a następnie wyłącz funkcję Znajdź mój iPhone/iPad/iPod.

Krok 3: Wklej do paska wyszukiwarki Safari poniższy link:

j.25pp.com/ota_tutorial.html

Gdy system zapyta Cię, czy otworzyć stronę w App Store, kliknij „Otwórz”. Jeśli nie wyświetlił się żaden komunikat, odśwież stronę. W przypadku dalszego braku odpowiedzi, oznacza to iż nasz sposób został już zablokowany.

3

Krok 4: Gdy system zechce zainstalować aplikację odpowiedzialną za jailbreak, kliknij „Instaluj”.

4

W tym momencie czeka nas najważniejsze zadanie podczas całego procesu. Gdy na początku na ekranie ujrzysz ładującą się ikonkę, znajdzie się pod nim komunikat „Ładuję”. Gdy tylko jego treść zmieni się na „Instaluję”, przeciągnij palcem od dołu ku górze i otwórz Centrum Sterowania. Włącz tryb samolotowy, niezbędny do wykonania jailbreaku.

Krok 5: Gdy ładowanie aplikacji PP zakończy się pomyślnie i pełna ikonka ukaże się na ekranie, wyłącz tryb samolotowy. Następnie przejdź do Ustawień > Ogólne > Profile i zainstaluj certyfikat wymagany przez aplikację (zajmuje to kilka sekund).

5

Krok 6: Na ekranie Twojego iPhone’a/iPoda/iPada znajduje się gotowa aplikacja – włącz ją i zaakceptuj prośbę o wysyłanie powiadomień.

6

Krok 7: Kliknij gigantyczne kółko znajdujące się w centrum aplikacji i – kiedy rozpocznie się proces jailbreaku – zgaś telefon klikając przycisk Uśpij. Ważne: przez cały czas aplikacja musi działać w tle i pracować na głównym ekranie; nie możesz niestety w tym czasie korzystać z innych programów.

7

Krok 8: Po krótkim czasie na zablokowanym ekranie ukaże Ci się powiadomienie informujące o tym, że Twój iPhone/iPod/iPad został właśnie „złamany”. Odblokuj swój telefon i… ciesz się Cydią!

8

Pamiętaj, że prezentowany przez nas sposób niesie za sobą pewne ograniczenia. Za każdym razem, gdy zrestartujesz swoje iUrządzenie, potrzebne będzie powtórzenie powyższych kroków. Mimo to – ciesz się gotowym iSprzętem i dostępem do Cydii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button