Twój iPhone nie dzwoni, a tylko wibruje? Rozwiązanie problemu Cię zaskoczy!

 
Twój iPhone nie dzwoni, a tylko wibruje? Rozwiązanie problemu Cię zaskoczy!

Czy kiedykolwiek przydarzyła Ci się sytuacja, kiedy Twój iPhone nie wydał żadnego dźwięku gdy ktoś próbował się z Tobą połączyć? Notorycznie nie dostajesz powiadomienia o otrzymanej wiadomości SMS? Twój smartfon przeraźliwie wibruje zamiast dzwonić w rytm ulubionej piosenki?  A może po prostu w iPhone budzik nie dzwoni.

Nie martw się – wielu posiadaczy iPhone’ów narzeka na ten problem. Nie jest to jednak kwestią żadnego błędu czy wadliwej konstrukcji iPhone’a… winni jesteśmy my sami! A dokładniej nasze gapiostwo – dlatego jeżeli Twój iPhone nie dzwoni przy próbie połączenia, sprawdź kilka prostych ustawień!

iPhone nie dzwoni, tylko wibruje – jak sobie z tym poradzić?

Gdy nagle Twój iPhone przestaje dzwonić ani w jakikolwiek inny sposób powiadamiać o połączeniu czy SMS, to wiedz że coś się z nim dzieje. A dokładniej, być może masz włączony tryb „Nie przeszkadzać”.

Jak już wiele razy wspominaliśmy, tryb ten jest idealnym rozwiązaniem problemów z ciągle dzwoniącymi telefonami – jeżeli pragniesz chwili spokoju, po prostu włączasz tryb „Nie przeszkadzać” i relaksujesz się. Jednak jeżeli tryb ten został uruchomiony całkowicie przypadkowo, może to prowadzić do naprawdę nieciekawych sytuacji.

iPhone nie dzwoni tylko wibruje

Zdecydowanie nie wykluczamy czynnika losowego – „Nie przeszkadzać” włącza się bowiem z poziomu Centrum Sterowania. Ikonka Księżyca (obok ikony blokady orientacji pionowej) domyślnie jest wyłączona. Jeżeli podświetla się na biało,  to winowajca problemów dlaczego iPhone nie dzwoni właśnie został zdemaskowany.

Po drugie sprawdź tryb “samolotowy“!

Tryb samolotowy to kolejny dość ciekawy sposób na odcięcie łączności ze światem – kliknięcie w jedną małą ikonkę w Centrum Sterowania pozbawia naszego iPhone’a dostępu do sieci komórkowej, Wi-Fi oraz Bluetooth. Co za tym idzie, przy włączonym trybie samolotowym, tak samo jak e-maili, nie otrzymasz również żadnych wiadomości SMS ani powiadomień o próbie połączenia. Jeżeli nie musisz oszczędzać baterii ani niej jesteś w samolocie, czym prędzej wyłącz ten tryb.

iPhone nie dzwoni tryb samolotowy

Po trzecie przestaw przełącznik „dzwonek/wyciszenie” !

Bardzo często szybkie kliknięcie przełącznika znajdującego się z lewej strony iPhone ratuje nam życie. W szybki sposób możemy uporać się z niepożądanym dźwiękiem wydawanym przez iPhone’a. Jednak konstrukcja iPhone’a sprawia, że czasami przełączamy guzik przypadkowo w kieszeni, a potem zapominamy sprawdzić czy iPhone wydaje dźwięki. Aby sprawdzić przycisk „dzwonek/wycieszenie”, po prostu spójrz na przełącznik. Jeżeli iPhone jest wyciszony, bez problemu dostrzeżesz pomarańczowy pasek.

iPhone nie dzwoni sprawdź guzik wyciszenia

W sytuacji, gdy żaden z naszych sposobów nie działa, upewnij się że iPhone znajduje się w zasięgu telefonii. Jeśli na górnym pasku pokazuje Ci się komunikat „Brak sieci”, albo koło nazwy operatora widzisz jedną lub dwie białe kropki, upewnij się że Twój operator nie ma żadnych przerw technicznych. Jeżeli i to nie pomoże, potrzebna będzie wizyta w renomowanym serwisie Apple.

Najprawbdopodbniej problem jest związany z usterką przełącznika wyciszenia, uszkodzeniem dolnego głośnika lub problemem po stronie układu Audio IC.  Wszystkie powyższe usterki kiedy iPhone nie chce dzwonić są nam bardzo dobrze znane. Poznaj ich charakterystykę:

Boczne przyciski

Głośniej, ciszej...
idealnie.

Twój iPhone nie dzwoni, a tylko wibruje? Rozwiązanie problemu Cię zaskoczy!

Problem z głośnikiem?

Nic nie słychać...
czas to zmienić!

Twój iPhone nie dzwoni, a tylko wibruje? Rozwiązanie problemu Cię zaskoczy!

Po czwarte podziel się z innymi wiedzą...

Jeżeli dzięki naszemu  poradnikowi rozwiązałeś problem iPhone nie dzwoni, tylko wibruję proszę zostaw komentarz lub udostępnij go.

Twój iPhone nie dzwoni, a tylko wibruje? Rozwiązanie problemu Cię zaskoczy!

 Dzięki temu więcej osób dowie się jak w łatwy sposób naprawić iPhone.

Komentarze i powiązane wpisy

  1. Helena, cieszę się że udało Ci się rozwiązać problem za pomocą naszego krótkiego poradnika 🙂 W przypadku bardziej skomplikowanych usterek polecamy się na przyszłość 😉

  1. Cześć Małgorzata 🙂 patrząc po komentarzach nie jesteś jedyną osobą dla której nasz poradnik okazała się przydatny 😉
   W przypadku poważniejszych napraw iPhone polecamy się na przyszłość 😀

  1. Cześć Darek,

   cieszę się, że ten krótki poradnik okazał się dla Ciebie pomocny 🙂 Jeżeli jesteś zadowolony ze znalezionych informacji to zachęcam do pozostawienia pozytywnego komentarza na jednym z profili społecznościowych:
   AppleFixPL

 1. Witam! Uratowali mi Państwo zycie!!!:) Pierwszy razem iphona ( iPhonie 8) i miałam problem , bo mi nie dzwonił….;) Ten pstryczek nad klawiszami głośności miał przestawiony ? Teraz ma dzwieki?

  1. Cieszę się, że dzięki naszemu poradnikowi udało się rozwiązać problem z brakiem dźwięku 😉 W związku z tym zachęcam do pozostawienia pozytywnego komentarza na jednym z profili społecznościowych:

   AppleFixPL

   1. dzięki. u mnie to samo przyryczek nad klawiszami głośności . w życiu bym na to sama nie wpadła ?

   2. no i gra!!! ale ten przełącznik, to jest cwany dynks – sam bym na to nie wpadł. Dzięki!

   3. Cześć Rafał, w tej sytuacji podejrzewam uszkodzenie taśmy power flex lub układu Audio IC. Oczywiście po zakończeniu darmowej diagnostyki poinformujemy o przyczynie usterki oraz kosztach naprawy. Dopiero po akceptacji kosztów przystąpimy do naprawy. Prosimy o kontakt przez nasz formularz.

 2. Dziękuję,dziękuję i dziękuję ??
  Pstryczek nad głośnością,nie wiem jakim cudem był przełączony
  A już byłam załamana

 3. dzięki Szymon ,był po prostu przestawiony na pomarańczowo ?jeszcze raz dzięki i serdecznie pozdrawiam,miłego dnia 🙂

  1. Funkcja “nie przeszkadzać” odpowiada za wyciszenie odgłosów przychodzących rozmów i sms-ów. Objawy są podobne jak przy wyciszonym telefonie. Mamy nadzieję, że udało się rozwiązać Pani problem z brakiem dzwięków. Pozdrawiamy!

  1. Proszę bardzo, niemiernie nam miło i cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Gdyby przydarzyły się inne problemy z iPhonem, prosimy o kontakt!

  1. Funkcja „nie przeszkadzać” odpowiada za wyciszenie odgłosów przychodzących rozmów i sms-ów. Objawy są podobne jak przy wyciszonym telefonie. Mamy nadzieję, że udało się rozwiązać Pani problem z brakiem dzwięków. Pozdrawiamy!

 4. Dzięki wielkie, ja tez miałam przesunięty przycisk nad klawiszami głośności,już trzy tygodnie się głowiłam co to jest. Jeszcze raz dzięki

  1. Bardzo się cieszę, że moglismy pomóc. Gdyby przydarzyły się inne problemy z iPhonem, prosimy o kontakt!

 5. hej . dzięki mi też pomogliście, wpisujcie wiecej rozwiązań problemów naprawdę jesteście nieźle poinformowani
  pozdrawiam
  Luka

  1. Dziękujemy bardzo! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Postaramy się aby na naszej stronie było więcej poradników!

  1. Funkcja „nie przeszkadzać” odpowiada za wyciszenie odgłosów przychodzących rozmów i sms-ów. Objawy są podobne jak przy wyciszonym telefonie. Mamy nadzieję, że udało się rozwiązać Pani problem z brakiem dzwięków. Pozdrawiamy!

  1. Agnieszka, niestety w tej sytuacji mogę jedynie zaproponować kontakt z Apple w celu odblokowania konta. W związku z tym niezbędne będzie przedstawienie dowodu zakup urządzenia. W razie pytań prosimy o kontakt 🙂  

 6. Witam mam problem bo głośniczek działa jak np pisze SMS albo wybieram nr a jak ktoś dzwoni bądź włączę youtube to cisza ,co robić ?!

  1. Cześć Łukaszu,

   napisz proszę o który model iPhone posiadasz. Niestety bez tej informacji będzie mi ciężko Ci pomóc. Możesz również skorzystać z darmowej wyceny. Z pewnością jeden z naszych techników bez problemów rozwiąże problem z Twoim iPhone 🙂

 7. Dzień dobry, wszystko co opisaliście u mnie jest Ok. Niedawno wymieniałem wyświetlacz 6s , po wymianie gdy wróciłem do domu była tylko wibracja, bardzo dużo siedziałem w dzwonkach, powiadomieniach i sam nie wiem gdzie jeszcze ale tego nie uruchomiłem. Wróciłem do serwisanta i wszedł głębiej w ustawienia i tam to włączył, nie chciał pokazać gdzie to było. Może Wy wiecie gfie to się włącza ?
  Z góry dziękuje i pozdrawiam

  1. Cześć Agata,

   ciesze się, że nasze rady znalazły również zastosowanie w przypadku Twojego iPhone 😀 Zachęcam do pozostawienia miłej opinii na jednym z naszych profili społecznościowych: FaceBook lub dostępnieni tego posta. Mam nadzieje, że dzięki temu więcej osób znajdzie rozwiązanie tego problemu ?

  1. Cześć Agata,

   bardzo nam miło, że nasze kilka trików serwisowych pomogło w rozwiązaniu Twojego problemu z iPhone. Jeżeli jesteś zadowolona z tego materiału zachęcamy do pozostawienia pozytywnego komentarza na jednym z profili społecznościowych: FaceBook 🙂

 8. Super pomocne rady, dzięki nim odkryłam że brak dźwięku spowodowany jest przypadkowym i nieświadomym przesunięciem guzika po lewej stronie aparatu. W życiu bym na to nie wpadła, a sprawdziłam wszystkie opcję związane z ustawieniami i dźwiękiem. Dziękuję!

  1. Cześć Jola, ciesze się, że nasze rady okazały się pomocne w rozwiązaniu problemu z brakiem dźwięku. Niestety wielu użytkowników nie zdaje się sobie spraw z tego proste rozwiązania. Jeżeli jesteś zadowolona z uzyskanych informacji zachęcam do pozostawienia komentarza na naszym profilu FaceBook / Google lub udostępnienie tego poradnika 🙂

  2. Cieszymy się, że nasz poradnik pomógł przywrócić dźwięk w Pani iPhone. W razie innych problemów zapraszamy do zajrzenia do innych artykułów z naszego bloga. Niedługo będzie ich znacznie więcej!

 9. Jak ja Ci dZiekuje!!!!nie wydawał dźwięków przez miesiąc nie miałam już siły aż dZis po wpisie dojrzałam i zmieniłam ten pierwszy z lewej górny przycisk!!! Omg będę stałym goscuem m na blogu!! Jeszcze raz dziękuje!!!!

  1. Cieszymy się, że nasz poradnik pomógł w rozwiązaniu problemu! Jak najbardziej zapraszamy do czytania naszego bloga 🙂

  1. Pani Dominiko, bardzo się cieszę że nasz poradnik pomógł rozwiązać problem z iPhone, który nie dzwoni tylko wibruje ?? W przypadku innych problemów ze sprzętem Apple, serdecznie zapraszamy do naszego Serwis iPhone ??? Zachęcam również do przeglądania naszego poradnika, staramy się publikować nowe i zaskakujące treści ?

  2. A my dziękujemy za miły komentarz. Cieszymy się, że nasz poradnik pomógł Pani w rozwiązaniu problemu. Zapraszamy na naszą stronę do czytania innych artykułów z naszego poradnika 🙂

 10. Witam, podobnie jak większość wypowiadających się , nie zauważyłam przestawionego przełącznika.
  Dziękuje bardzo za “oświecenie”:)

  1. Cześć Agata 🙂 bardzo się cieszę, że ten krótki poradnik pomógł również Tobie w rozwiązaniu problemu z iPhone. W przypadku bardziej skomplikowanych usterek sprzęt Apple polecamy się na przyszłość 😉

 11. Witajcie.
  Mój problem wyglada tak. Dźwięki nie działają, a wszystkie czynności związane z dźwiękami zamulają telefon. System działa wyśmienicie i płynnie ale jeśli tylko chcemy włączyć dzwonek jest zawieszka, tak samo przy filmikach w internecie. Dźwięk nie działa również w słuchawkach. Wczorajsza aktualizacja nie pomogła. Jakieś rady?

  1. Cześć Christian, dziękuje za wiadomość. Niestety bez poddania dokładnego modelu będzie mi ciężko określić przyczynę usterki. W pierwszej kolejności podejrzewam problem z układem

   o którym pisaliśmy ostatnio artykuł. Zweryfikuj czy objawy Twojego iPhone pokrywają się z listą usterek opisanych w tym artykule. W razie pytań pisz 🙂

 12. Dzięki serdeczne, oczywiście pomarańczowy paseczek zawinił. A odblokowana wreszcie melodyjka dzwonka była prawdziwym balsamem na moje uszy 😉

  1. Cześć Graga, Twój komentarz to dla nas balsam 🙂 Ciesze się, że ten krótki poradnik pomógł Ci rozwiązać problem z iPhone. W przypadku innych problemów ze sprzętem Apple zachęcamy do kontaktu z naszym Serwis iPhone 😉

  1. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu artykułowi udało rozwiązać się problem z telefonem. Zachęcam do czytania pozostałych artykułów z naszego poradnika. Wkrótce pojawią się kolejne teksty ze świata jabłkowego sprzętu 🙂

  1. Cześć Pata 🙂 miło przeczytać że kolejny iPhone został naprawiony bez konieczności wizyty w Serwisie. Zachęcamy do zapoznania się również z pozostałymi poradnikami 😉

 13. Witam, posiadam iPhone 6s ?mój problem polega na tym ze nie słyszę rozmówcy w telefonie, jeśli odtwarzam dźwięk połączenia to słyszę go na dolnym głośniku a nie słyszę dźwięków filmów z YouTube i przychodzącego smsa w głośniku na dole ? jakieś pomysły???

  1. Podejrzewamy problemy z kanałami dolotowymi obu głośników, bądź należałyby w tym przypadku wykonać ponowną instalację systemu iOS. Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Pozdrawiamy, serwis AppleFix!

  1. Cieszymy się, że nasz poradnik mógł pomóc. Polecamy przeczytać wszystkie i odkryć wszystkie tajemnice urządzeń Apple. Pozdrawiamy, AppleFix!

  1. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Zachęcamy do przeczytania naszych innych poradników. Być może uda się odkryć jeszcze parę innych funkcji. Pozdrawiamy, serwis AppleFix!

  1. Cześć Patrycja 🙂 bardzo się cieszę, że ten krótki poradnik pomógł również Tobie w rozwiązaniu problemu z iPhone. W przypadku bardziej skomplikowanych usterek sprzęt Apple polecamy się na przyszłość 😉

 14. Niestety porada nie pomogła nadal nie mam dźwięku żadnego, mało tego telefon gdy traci dźwięk zaczyna się zacinać nie odtwarza się żaden film na yutubie, Spotify tez nie odtwarza dźwięku jedynie kiedy podłączę słuchawki wtedy wszystko działa. Popróbował resetować telefon pomoże ale muszę go resetować około 20 razy i zacznie wszystko działać a czasem jest taka ze nie mam dźwięku przez dwa dni próbowałem tez przywrócić ustawienia fabryczne tez nie pomogło

 15. U mnie niestety wszystkie ustawienia są ok, a zdarzają się takie sytuacje, że czasami, nie zawsze, nie działa ani dzwonek, ani wibracja, jeżeli ktoś do mnie dzwoni. Widzę tylko na wyswietlaczu, ze ktoś dzwoni, ale jak mam tel. w kieszeni, to nawet nie wiem, ze w tej chwili ktoś próbuje się do mnie dodzwonić 🥴
  Mam iPhone 7plus

  1. Problem może występować w przypadku kiedy telefon ma ustawiony tryb cichy bocznym suwakiem nad przyciskami głośności. Często podczas wkładania telefonu np. do kieszeni, nieświadomie urządzenie przełącza się w tryb cichy. Sprawę wibracji można sprawdzić w: Ustawienia –> Dźwięki i haptyka –> Wibruj w trybie cichym [ON]. Jeżeli ustawienie jest włączone a telefon dalej nie wibruje a nasza rada nie pomaga, to propozycją dla Pani będzie skorzystanie z naszej darmowej diagnostyki

 16. Dziękuję za skuteczną poradę (tajemnica bocznego przycisku 🙂

  Pozdrawiam!
  M.

  PS: jednak co Wrocław to Wrocław… Pozdrowienia dla stolicy… Galaktyki 😁

   1. iom 3  

    Witam. Od wczoraj mam pewien problem z moim iPhone x Plus otóż w pewnym momencie telefon się uruchomił ponownie i nie wydaje z siebie żadnych dźwięków i wibracji. Nic kompletnie nic nawet nie ma dzwonka. Ale co dziwne jak ktoś zadzwoni i odbierze się to jest głos na głośniku i normalnie da się gadać. Dźwięk działa tylko na podłączonych słuchawkach oraz podczas rozmowy. Aha i miałem dodać że żaden film na YouTube ani nigdzie indziej nie chce się załadować ale jak się podłączy słuchawki działa bez problemu. Wiadomo co może być przyczyna tego dziwnego zachowania?

 17. Dziękuję za praktyczną poradę, która uratowała mój Iphone przed serwisem, a to taka lapidarna sprawa i moje gapiostwo:):):) Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button