Jak ładować iPhone?

 
Jak ładować iPhone?

Ładowanie baterii smartfonu to czynność, którą wykonujemy często więcej niż raz dziennie. Rutynowość tego działania sprawia, że często nie zastanawiamy się nad tym jak dbać o akumulator naszego iPhone’a w prawidłowy sposób. Oto kilka rad, dzięki którym Twój iPhone będzie działał długo i niezawodnie.

1. Utrzymuj odpowiedni poziom naładowania baterii

Jednym z czynników przyczyniających się do skracania żywotności baterii jest częste i długotrwałe utrzymywanie niewłaściwego poziomu naładowania baterii. Dla baterii Twojego iPhone’a nie jest wskazane, by przez dłuższy czas pozostawała na bardzo niskim poziomie naładowania wynoszącym np. poniżej 20 %. Nie jest również dobrze, gdy akumulator często jest rozładowywany do samego końca.

Jaki jest więc optymalny poziom naładowania akumulatora w iPhone?

Firma Apple zaleca utrzymywanie poziomu naładowania w granicach 40 – 80%. Co ciekawe, podobnie jak z rozładowywaniem do końca, nie zaleca napełniania akumulatora do poziomu maksymalnego za każdym razem. Jednakże, by iPhone służył Ci długo przez długi czas warto jednak raz w miesiącu naładować smartfon od 0 do 100%.

Jak się ładuje iPad

2. Używaj ładowarki z zestawu

Podłączając ładowarkę dostarczoną wraz ze smartfonem zyskujesz pewność, że akumulator w Twoim iPhone jest ładowany przy prawidłowym napięciu i natężeniu prądu a także w przewidzianym przez producenta czasie.

Używanie ładowarek przeznaczonych do innych sprzętów Apple, np. do iPada może skutkować obniżaniem się kondycji baterii po pewnym czasie. Rzeczywiście, ładowarka dołączona do jabłkowego tabletu naładuje Twój smartfon szybciej, ale po pewnym czasie nastąpić może zauważalne skrócenie czasu pracy akumulatora na jednym ładowaniu.

Unikaj ładowarek od niesprawdzonych producentów czy po prostu zwykłych podróbek. Mogą one trwale uszkodzić baterię Twojego iPhone’a, ponieważ choć wyposażone w złącze Lightning, mogą nie zapewniać właściwego poziomu napięcia i natężenia prądu.

Jak ładować iPhone?

3. Wyjmij z futerału

iPhone’y od modelu iPhone 8 i późniejszych obsługują szybkie ładowanie. Ta niezwykle użyteczna funkcja jest jak najbardziej bezpieczna dla akumulatora. Warto jednak wiedzieć, że wyjęcie go z futerału przed rozpoczęciem ładowania pozwala ciepłu powstającemu w procesie uzupełniania energii łatwo się rozpraszać nie powodując ostrzeżeń oprogramowania o spowolnieniu przepływu energii.

Etui iPhone

4. Podładuj, gdy nie używasz

Może zdarzyć się sytuacja, w której iPhone nie będzie Ci potrzebny przez wiele dni czy nawet tygodni. W takiej sytuacji ważne jest, by nie wyłączać go, gdy jest rozładowany. Przed wyłączeniem telefon naładuj go do poziomu około 50%. Dzięki temu bateria smartfonu będzie mogła się rozładowywać ze stałą, niewielką prędkością. Zabieg ten pozwala zachować dobrą kondycję akumulatora nawet przez pół roku. Dopiero po sześciu miesiącach bateria będzie wymagała ponownego naładowania.

Właściwe ładowanie iPhone'a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button