Jak włączyć potwierdzanie odczytania Wiadomości w iOS 10

   
  Jak włączyć potwierdzanie odczytania Wiadomości w iOS 10

  iOS 10 powitał nas o wiele bardziej spersonalizowanymi wiadomościami, fajniejszymi, większymi emotikonami, a także niebanalnymi efektami i naklejkami w iMessage. Jednak możliwość aktywowania funkcji pismo odręczne” w iOS 10 to nie jedyny killer feature najnowszego systemu.

  Do tego wąskiego grona genialnych funkcji zalicza się jeszcze jedna nowość – potwierdzanie odczytania wiadomości. W poprzednich wersjach możliwości były dwie: włączenie lub wyłączenie, ale z konsekwencją dla wszystkich kontaktów. Załóżmy jednak, że ogólnie nam przeszkadza, jeśli ktoś wie, czy przeczytaliśmy jego wiadomość (w końcu np. w Messengerze informacja wyświetla się automatycznie, czy tego chcemy, czy nie), ale w paru przypadkach chcielibyśmy zrobić wyjątek.

  Co wtedy? W iOS 9.3.5 i wcześniejszym zrobić nie możemy nic – mamy problem i tyle. Na szczęście Apple cały udoskonala swoje programy. I dzięki temu w iOS 10 decydujemy sami kto zobaczy nasze odczytanie wiadomości, ustalając preferencje oddzielnie dla każdego kontaktu.

  Wielu z Was zapewne w tym momencie poczuło pewną ulgę – musimy jednak ostudzić entuzjazm.

  Wszyscy na pewno odetchnęli z ulgą… Ostudźmy jednak nasz entuzjazm. Funkcja ta działa tylko w iMessages. iOS nadal nie sygnalizuje odczytania wiadomości SMS – tu niestety nic się nie zmieniło.

  Jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenie odczytania dla poszczególnych kontaktów?

  Krok 1: Otwórz aplikację Wiadomości.

  Krok 2: Wybierz konwersację, w której chcesz włączyć lub wyłączyć potwierdzanie odczytania wiadomości.

  Krok 3: Kliknij ikonę i w prawym górnym rogu konwersacji.

  Krok 4: Jeśli chcesz, by dana osoba otrzymywała potwierdzenie odczytania wiadomości iMessage, przesuń przełącznik Potwierdzaj odczytanie aby sygnalizował się na zielono. Jeśli nie, kliknij go aby zmienić kolor suwaka na szary.

  Krok 5: Kliknij Gotowe w prawym górnym rogu, by zapisać ustawienia.

  img_0328

  Jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenia dla wszystkich kontaktów?

  Krok 1: Otwórz Ustawienia i wejdź w Wiadomości.

  Krok 2: Przesuń przełącznik Potwierdzaj odczytanie na włączone lub wyłączone, w zależności od tego, czy chcesz wysyłać notyfikacje o odczytaniu czy nie. Potem możesz zmienić ustawienia dotyczące konkretnej osoby na poziomie konwersacji.

  img_0329

  img_0330

  Uwaga! Jeśli najpierw włączysz/wyłączysz powiadomienia dla konkretnych osób, a dopiero potem wejdziesz w ustawienia telefonu, poprzednio ustawione preferencje zostaną zresetowane.

  I jeszcze jedno – jeśli myślisz, że dzięki sprytowi uda Ci się otrzymywać potwierdzenie odczytania wiadomości samemu nie wysyłając takich informacji, jesteś w błędzie. Funkcja potwierdzenia odczytania działa w dwie strony, więc porządnie zastanów się, zanim kogoś „wyłączysz”.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button