Jak włączyć potwierdzanie odczytania Wiadomości w iOS

 
Jak włączyć potwierdzanie odczytania Wiadomości w iOS

Wraz z iOS 10 w aplikacji Wiadomości pojawiła się opcja włączenia lub wyłączenia potwierdzenia odczytania iMessage. Można to zrobić na urządzeniach z iOS (iPhone, iPad), oraz na komputerach Mac. Sprawdź nasze instrukcje, krok po kroku!

Z tego artykułu dowiesz się:

W 2016 roku debiutował iOS 10 – system, który wprowadził większe, ciekawsze emotki, pismo odręczne oraz dodatkowe efekty i naklejki w iMessage. Nieco przeoczoną funkcją było potwierdzenie odczytania wiadomości oraz możliwość jego wyłączenia.

Jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenie odczytania w iPhone?

W poprzednich wersjach iOS możliwości były dwie: włączenie lub wyłączenie potwierdzenia odczytania wiadomości, ale z konsekwencją dla wszystkich kontaktów.

Załóżmy jednak, że generalnie nie przeszkadza ci, jeśli ktoś wie, czy przeczytałeś wiadomość i zależy ci na wyłączeniu tej opcji tylko dla wybranych kontaktów.

Jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenie odczytania dla poszczególnych kontaktów?

1. Otwórz aplikację Wiadomości.
2. Wybierz konwersację, w której chcesz włączyć lub wyłączyć potwierdzanie odczytania wiadomości.

Potwierdzenie odczytania wiadomości iMessage w iPhone.

3. Kliknij awatar lub nazwisko osoby, z którą prowadzisz rozmowę (na środku, u góry).
4. Jeśli chcesz, by dana osoba otrzymywała potwierdzenie odczytania wiadomości iMessage, przesuń przełącznik > Potwierdzaj odczytanie, aby sygnalizował się na zielono. Jeśli nie, kliknij go, aby zmienić kolor suwaka na szary.

Wyłączania potwierdzenia odczytania wiadomości iMessage w iPhone.

Jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenia dla wszystkich kontaktów?

1. Otwórz Ustawienia i wejdź w Wiadomości.

Ustawienia aplikacji Wiadomości w iOS na iPhone.

2. Przesuń przełącznik Potwierdzaj odczytanie na włączone lub wyłączone, w zależności od tego, czy chcesz wysyłać notyfikacje o odczytaniu, czy nie. Potem możesz zmienić ustawienia dotyczące konkretnej osoby na poziomie konwersacji.

Wyłączanie potwierdzenia odczytania wiadomości iMessege w ustawieniach iPhone na iOS.

 

Uwaga! Jeśli najpierw włączysz/wyłączysz powiadomienia dla konkretnych osób, a dopiero potem wejdziesz w ustawienia telefonu, poprzednio ustawione preferencje zostaną zresetowane.

iMessage – potwierdzenie odczytania, inne funkcje

Na pewno masz jeszcze kilka pytań związanych z wyłączaniem potwierdzenia przeczytania wiadomości w aplikacji Wiadomości. Przykładowo: czy ustawienia dotyczą wszystkich wiadomości, czy tylko iMessage?

Raport doręczenia SMS w iPhone – czy można go wyłączyć?

Funkcja ta działa tylko w iMessage. iOS nadal nie sygnalizuje odczytania wiadomości SMS – tu niestety nic się nie zmieniło.

Czy mogę wyłączyć powiadomienia o odczytaniu, a sam/a je otrzymywać?

Nie uda ci się otrzymywać potwierdzenie odczytania wiadomości, bez wysyłania tej informacji do drugiej osoby w konwersacji. Funkcja potwierdzenia odczytania działa w dwie strony, więc porządnie zastanów się, zanim kogoś „wyłączysz”.

Wyłączanie powiadomień o odczytaniu w iPhone – za i przeciw

Funkcja wysyłania powiadomień o odczytaniu może stać się źródłem niepokoju i zmartwień dla obu stron. Zwłaszcza gdy jedna z osób widzi, że wiadomość została odczytana, ale druga ze stron na nią nie odpowiedziała w „odpowiednim” czasie.

  • To największy argument ZA wyłączeniem powiadomień o odczytania – może jesteś zajęty/a robieniem czegoś innego lub po prostu potrzebujesz czasu, aby wymyślić właściwą odpowiedź.
  • PRZECIW – brak możliwości skontrolowania, czy wiadomość została dostarczona i przeczytana, bez względu na to, jak jest ważna.

Proste rozwiązanie… Przestań się stresować drobnostkami!

Powiadomienia o odczytaniu wiadomości na Mac (iMac, Mac mini, MacBook)

Jedną z bardziej praktycznych funkcji iMessage jest możliwość odbierania wiadomości na urządzeniach Mac (pod warunkiem zalogowania się do Apple ID). Powiadomienia o odczytaniu wiadomości iMessage na Mac także można wyłączyć.

  1. Włącz aplikację Wiadomości.
  2. Z paska zadań wybierz Wiadomości > Preferencje.
  3. W preferencjach wyłącz Potwierdzenie odczytania.

Potwierdzenie odczytania wiadomości na Mac.

Jeśli nie masz włączonych wiadomości iMessage na Mac, to koniecznie sprawdź nasz poradnik.

Potwierdzenie odczytania wiadomości

Nawet jeśli powiadomienia o odczytaniu u niektórych osób powodują stres, to funkcja sama w sobie jest praktyczna i wygodna. Dzięki integracji pomiędzy urządzeniami Apple iMessage to nadal jeden z wygodniejszych komunikatorów.

Masz ciekawą historię z iMessage? Podziel się w komentarzach! A jeśli potrzebujesz wsparcia z uszkodzonym urządzeniem Apple – śmiało, skorzystaj z naszej Naprawy Wysyłkowej!

Jak włączyć potwierdzanie odczytania Wiadomości w iOS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button