Jak wyłączyć „Znajdź mój iPhone”?

 
Jak wyłączyć „Znajdź mój iPhone”?

B lokada aktywacji Cloud jest jedną z najważniejszych funkcji gwarantujących bezpieczeństwo naszych iPhone’ów. Pozwala ona na zablokowanie wszystkich danych zgromadzonych na iPhonie oraz iPadzie, wymagając ponownego wpisania danych do konta Apple ID powiązanego z urządzeniem; w przeciwnym razie staje się ono jedynie gustownym przyciskiem do papieru. Jako funkcja należąca do usługi Znajdź mój iPhone, blokada aktywacji może być naprawdę ogromnym wybawieniem. Nieco gorzej stanie się, gdy po sprzedaży naszego iSprzętu zorientujemy się, że nie wyłączyliśmy funkcji Znajdź mój iPhone – w tej sytuacji kupujący może napotkać się na pewne problemy, bowiem do jego iUrządzenia zostanie przypisany obcy Apple ID. I nie będzie mógł zrobić już nic.Dlatego też tak ważna jest rola sprzedającego – w tym wypadku nas. Całe szczęście, Apple nie zabiera nam możliwości zdalnego dezaktywowania usługi Znajdź mój iPhone. Proces polegać będzie na tym, że za pośrednictwem Internetu wymażemy wszystkie dane z iPhone’a (lub innego iUrządzenia), nie będzie ono również przypisane do naszego konta na iCloud. W dzisiejszym poradniku pokażemy krok po kroku, jak tego dokonać!

1. Wejdź na stronę icloud.com i zaloguj się na swoje konto; następnie kliknij w ikonkę “Znajdź” znajdującą się na głównym ekranie.

1

2. Na górnym pasku nad mapą) kliknij przycisk Wszystkie urządzenia. Wybierz z listy rozwijanej sprzęt, który chcesz dezaktywować.

2

3. Po wybraniu urządzenia kliknij w przycisk Wymaż, znajdujący się w okienku informacji na temat iSprzętu.

3

Cały proces kończy się w tym momencie – wystarczy jedynie wpisać ponownie Apple ID oraz hasło. Gdy to wykonamy, na przypisany do naszego konta iCloud adres e-mail otrzymamy powiadomienie o tej czynności (Apple informuje o każdej aktywności w ramach aplikacji Znajdź mój…). Aby usunąć powiązanie urządzenia z kontem, wystarczy już jedynie wybrać je z listy i kliknąć na przycisk Usuń z konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button