Jak zrobić ruchome zdjęcie tj. Live Photo?

   
  Jak zrobić ruchome zdjęcie tj. Live Photo?

  F unkcja Live Photo jest, obok ekranu 3D Touch, jedną z najważniejszych zmian naniesionych przez Apple przy okazji zeszłorocznej premiery iPhone’a 6S. Z perspektywy czasu nie sposób nie zauważyć, że żywe zdjęcia zyskały tłumy fanów, dla których zwykłe zdjęcia to już za mało. Już teraz najnowsza opcja od Apple jest znakiem szczególnym każdego iPhone’a 6S i nowszych, a całkiem niewykluczone, że niedługo stanie się symbolem powiewu świeżości w całym Apple.Live Photos, które opisywaliśmy szerzej w jednym z wcześniejszych wpisów, niosą jednak nie tylko radość z wykonywania fotografii. Nadmierne korzystanie z tej technologii prowadzi do nadzwyczaj szybkiego wyczerpania wolnej przestrzeni dyskowej, a spowodowane jest to znacznie większymi gabarytami w porównaniu z typową fotografią 4:3. I choć na ogół recenzje użytkowników uchodzą za pochlebne, nie dla wszystkich Live Photos może być killerficzerem iPhone’a 6S oraz iPhone’a SE.
  Jeżeli wolisz zachować kilka gigabajtów wolnej przestrzeni, to lepiej skorzystaj z naszego poradnika. Włączanie i wyłączanie jest dziecinnie proste, a do tego procesu potrzebne ci będą: kilka sekund wolnego czasu, silna wola oraz iPhone 6S, 6S Plus, SE oraz nowsze.

  Jak wykonać zdjęcie Live Photo?

  1. Otwórz aplikację Aparat z poziomu menu głównego lub zablokowanego ekranu.
  2. W widoku wykonywania zdjęć kliknij w małą okrągłą ikonkę znajdującą się po środku górnej części opcji aparatu. Jeżeli ikonka przyjmuje barwę żółtą, funkcja Live Photo jest włączona. Biały kolor oznacza dezaktywację.
  3. Wykonuj zdjęcia normalnie.Co znamienne, funkcja Live Photo nie jest funkcją na żądanie. W odróżnieniu od opcji HDR, nie trzeba za każdym razem zaznaczać opcji żywego zdjęcia aby móc z niej skorzystać. O ile jest to bardzo praktyczne, to warto przy tym pamiętać że chwila zapomnienia i nieodznaczenie opcji Live Photo może doprowadzić do wykonania serii kilkudziesięciu ciężkich fotografii okraszonych 1 sekundą przed i po.
  Sam fakt zaznaczenia (lub nie) funkcji Live Photo nie ma wpływu na wcześniej wykonane żywe zdjęcia. Pliki przechowywane w Bibliotece pozostaną bez zmian, natomiast wszystkie kolejne zdjęcia wykonywane będą zgodnie z opcją zaznaczenia funkcji.
  Na chwilę obecną nasz poradnik może mieć wpływ na działanie jedynie określonej grupy iPhone’ów, w której znajdują się takie modele jak iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz iPhone SE. Nie mamy wątpliwości, że w przyszłości to grono powiększy się o kolejne smartfony – pozytywne opinie użytkowników nie pozwolą Apple na pozbawienie funkcji Live Photos kolejnych iPhone’ów, z iPhonem 7 na czele!

  Komentarze i powiązane wpisy

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button