Nieoryginalny zasilacz do iPhone’a – pozbądź się go jak najszybciej!

   
  Nieoryginalny zasilacz do iPhone’a – pozbądź się go jak najszybciej!

  Wysokie ceny akcesoriów do iSprzętów sprawiają, że rynek podrabianych ładowarek, słuchawek i innych akcesoriów peryferyjnych lawinowo rośnie. Co tu zresztą dużo mówić – za najtańszą ładowarkę na Aliexpress (póki co nie udawaliśmy się na żadne poszukiwania; podajemy cenę pierwszej ładowarki z brzegu) zapłacimy niecałego dolara (ceny zaczynają się już od 60 centów!).

  Nie dziwi więc, że Apple nie do końca może wytrzymać tę walkę, oferując oryginalne akcesoria w cenie blisko czterdziestokrotnie wyższej!

  Oryginalny zasilacz oraz przewód (obydwa w cenie 89 złotych) zapewniają jednak to, czego nie zagwarantuje żadne akcesorium sprowadzane prosto z Chin – bezpieczeństwo iPhone’a. Oraz to, że Twój smartfon nie straci gwarancji.

  Nieoryginalna ładowarka – co w sumie może się stać?

  Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne zagrożenie może nieść za sobą korzystanie z chińskich zamienników. Przez nie może dojść do poparzenia, pożarach, a nawet porażeniu prądem.

  Wadliwe konstrukcje – spowodowane chęcią wyprodukowania jak największej liczby ładowarek w jak najkrótszym czasie czyhają zatem nie tylko na nasze iPhone’y. Ofiarami możemy być również my sami.

  Tak, właściciel tego iPhone'a też nie wierzył w to, o czym piszemy

  Utrata gwarancji? Jak najbardziej możliwe!

  Co ważne, w przypadku pożaru spowodowanego nieoryginalną ładowarką, pełna odpowiedzialność spoczywa na użytkowniku. Ubezpieczyciel (o ile przy zakupie iPhone’a zadbałeś o polisę) z pewnością zrzuci winę na Ciebie oraz… producenta. Ale znaleźć go w Shenzhen w prowincji Guangdong może być naprawdę ciężko.

  Już na pierwszy rzut oka widać różnicę

  Nie należy również obarczać odpowiedzialnością za całą tę sytuację Apple. Koncern z Cupertino robi co może, by przeciwdziałać podobnym praktykom.

  Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 7, każdy iPhone otrzymał możliwość rejestracji i przechowywania danych na temat tego, do czego podłączyliśmy konkretnego smartfona.

  Certyfikowane zasilacze – wyposażone w odpowiednie chipy – są od razu identyfikowane przez iPhone’a. Pozostałe zaś mogą być gwoździem do trumny. Okazuje się bowiem, że w przypadku zwarcia w nieoryginalnym zasilaczu, Apple może odmówić udzielenia gwarancji z powodu podłączenia urządzenia do nieodpowiedniej ładowarki.

  Czym jest niecertyfikowana ładowarka?

  Choć Apple chciałoby mówić jedynie o własnych produktach, to jednak nawet w swojej ofercie posiada ładowarki innych firm.

  Niezależnie od tego, z jakiej korzystamy, warto pamiętać o tym, by posiadała ona odpowiedni certyfikat (dzięki iOS 9 iPhone sam informuje o nieoryginalności ładowarki tuż po podłączeniu do smartfona).

  Logo Made for iPod/iPhone/iPad widoczne jest na wielu produktach, których ceny zaczynają się już od 30 złotych.

  Apple MFI Logo

   

  Chcesz sprawdzić, czy Twoja ładowarka posiada certyfikat? Koniecznie zobacz oficjalne stanowisko Apple (tylko dla spostrzegawczych).

  A co z moim starym zasilaczem?

  Choć Ziemia tonie w śmieciach, postarajmy się jednak zadbać o środowisko. Nie wyrzucaj nieoryginalnego zasilacza do śmieci – w tym pomoże Ci samo Apple, które poniższym oświadczeniem rozpoczęło wielki Program odbioru zasilaczy USB:

  Dotarły do nas ostatnio informacje, że niektóre podrabiane zasilacze oraz zasilacze innych firm mają błędy projektowe, które mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa. Mimo że problem nie dotyczy wszystkich zasilaczy innych firm, ogłaszamy wprowadzenie Programu odbioru zasilaczy USB, aby umożliwić klientom zaopatrzenie się w poprawnie zaprojektowane zasilacze. Bezpieczeństwo klientów ma dla firmy Apple najwyższy priorytet. Dlatego wszystkie nasze produkty — w tym zasilacze USB do telefonów iPhone, iPadów i iPodów — są poddawane rygorystycznym testom pod kątem bezpieczeństwa i niezawodności i są projektowane w zgodzie z normami bezpieczeństwa obowiązującymi w różnych krajach świata.

  Na czym polega Program odbioru zasilaczy USB?

  Zasady Programu są niezwykle proste – jeżeli masz wątpliwości co do używanego przez Ciebie zasilacza USB, przyjdź z nim do sklepu detalicznego Apple Store lub Autoryzowanego Serwisu Apple. Producent odbierając od Ciebie zasilacz gwarantuje, że zutylizuje go w sposób przyjazny dla środowiska.

  Nie wiesz gdzie szukać wsparcia? Sprawdź, gdzie znajduje się Twój najbliższy sklep detaliczny Apple Store!

  Komentarze i powiązane wpisy

   1. Jak ktoś kupuje taki drogi telefon to śmiechem na sali jest kupowanie podróbek kabli czy etui. Sam co roku kupuje nowego ip, teraz mam X i jakoś nie marudzę gdy kupuje kable czy kilka pokrowców od Apple. Chociaż kabel lighting byłem zmuszony kupić raz gdy został przecięty nożyczkami 🙂

  1. Ja mało kiedy cos nieoryginalnego kupiłam, zazwyczaj wszystko kupuję oryginalne, albo jakiś lepszy zamiennik. Ostatnio nawet kupiłam zasilacze awaryjne ups, żeby po prostu jakby się cos stało to mieć na wszelki wypadek.

   1. Cieszymy się bardzo z Pani decyzji o kupowaniu akcesoriów oryginalnych, jest to bardzo ważne dla sprawności urządzeń. Tylko oryginalne akcesoria mają odpowiednie zabezpieczenia, które pozwalają na uniknięcie sytuacji opisanych w tym artykule. Pozdrawiamy, zespół AppleFix 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button