iPhone nie działa głośnik! Co robić, gdy w iPhone słabo słychać rozmówcę?

 
iPhone nie działa głośnik

Problem z mikronem lub głośnikiem to jedna z najpopularniejszych usterek obok wymiana baterii iPhone.  Jeżeli trafiłeś na tę stronę to najpewniej taki problem Ciebie również dotyczy.  Pamiętaj niektóre sytuację kiedy głośnik nie działa w iPhone jesteś w stanie rozwiązać bez wizyty w Serwis Apple!

W zależności od modelu, smartphone Apple wyposażony jest w kilka głośników i mikrofonów. W tej sytuacji kluczowa jest prawidłowa diagnostyka! Dzięki niej jesteś w stanie oszacować możliwość, czas oraz koszt naprawy iPhone.

iPhone to Twoje podstawowe narzędzie komunikacji a głośnik oraz mikrofon to jego najważniejsze elementy! Dzięki nim prowadzisz rozmowy, ale również konsumujesz treści na YouTube czy też kręcisz zabawne filmiki z dźwiękiem. Jeżeli któryś z powyższych elementów jest wadliwy warto jak najszybciej go naprawić

Spis treści

1. Podczas rozmowy przez iPhone słabo słychać rozmówcę

Jeżeli pomimo ustawienia dźwięku na najwyższym poziomie głośności nadal słabo słyszysz rozmówcę w słuchawce to znak, że warto spróbować wyczyścić siatkę głośnika. Niestety w skutek nagromadzenia się nieczystości istnieje ryzyko zapychania układy dolotowych, co może prowadzić do uszkodzenia głośnika.

Bardzo ważna jest ostrożność podczas czyszczenie głośnika. Ewentualny nadmiar cieczy podczas jego czyszczenia może doprowadzić do jego zalania. Jeśli zabieg czyszczenia głośnika nie pomógł i osobę po drugiej stronie nadal słabo słychać, pomóc może już tylko wymiana górnego głośnika.

Cicho, za cicho?

Nic nie słychać... czas to zmienić!

Wymiana głośnika iPhone

2. Metaliczne trzaski w głośniku iPhone

Wielu naszych Klientów skarży się na to, że głośnik działa, jednak w trakcie rozmowy pojawiają się irytujące trzaski. Może to oznaczać uszkodzenie membrany głośnika. Membrana jest wykonana z cienkiej folii, narażonej na działanie czynników zewnętrznych…

Przetarty meszek głośnika przepuszcza opiłki metalu, które są przyciągane przez magnes głośnika, co skutkuje przecięciem membrany. Problem ten dotyczy również nowszych modeli iPhone (głośnik znajduje się w plastykowej obudowie). W przypadku wystąpienia metalicznych trzasków pomóc może jedynie wymiana głośnika w serwisie (pkt.1).

3. Górny głośnik iPhone nie działa.

W przypadku problemów z niedziałającym głośnikiem rozmów przyczyną może być również brak komunikacji pomiędzy głośnikiem i płytą główną. W takim przypadku najpewniej doszło do uszkodzenie taśmy proximity, która łączy płytą główną z głośnikiem do rozmów, mikrofonem do nagrywania dźwięku i kamerę FaceTime.

Niestety nie ma możliwości stwierdzenie co konkretnie zostało uszkodzone bez wykonania pełnej diagnostyki. Serwisant może to sprawdzić jedynie poprzez montaż nowych części, zarówno nowego głośnika, jak również taśmy flex.  Dopiero na tej podstawie można potwierdzić rodzaj usterki.

Nie działa głośnik w iPhone?

Problem z przednia kamerą lub czujnikiem zbliżeniowym?

iPhone Czujnik Zblizeniowy

4. Nie działa żaden głośnik oraz mikrofon.

Problem niedziałającego głośnika i mikrofonu to częsta przypadłość w modelach iPhone 7, 7 plus, 8 i 8 plus. Najczęstszą objawem wystąpienia takiej usterki jest brak możliwości uruchomienia trybu głośnomówiącego, jak również skorzystanie z funkcji dyktafonu (opcja ta jest wyszarzona).  Główną przyczyną problemu jest wielokrotny upadek telefonu z wysokości!

Problem z dźwiękiem w modelach iPhone 7, 7+, 8 i 8+ powiązany jest z usterką układu audio na płycie głównej. Powyższy element (kodek audio) z powodu rozmiarów oraz miejsca i sposobu montażu narażony jest na mikropęknięcia układu połączeń i punktów lutowniczych na laminacie. 

Kodeki te mogą być także przyczyną powolnego działania i włączania się iPhone’a. Wadliwe kodeki może wymienić wyłącznie specjalistyczny serwis. Przeczytaj więcej na ten temat usterki audio ic.

Nie działa Audio i dyktafon ?

Telefon bardzo długo się włącza?

iPhone nie działa głośnik! Co robić, gdy w iPhone słabo słychać rozmówcę?

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Komentarze i powiązane wpisy

    1. Cześć Kasia, w tej sytuacji najbardziej prawdopodobny wydaje się problem z uszkodzenie mikrofonu lub układu baseband na płycie głównej (element odpowiedzialny za komunikację GSM). Oczywiście po zakończeniu darmowej diagnostyki poinformujemy Cię przyczynie usterki oraz kosztach naprawy. Dopiero po akceptacji kosztów przystąpimy do naprawy 🙂

  1. Strasznie cicho słyszałem osoby z ktorymi rozmawiałem w iphone x, miałem juz wymieniać głośnik rozmów ale dzieki temu poradnikowi wyczyściłem igłą głośniczek i teraz działa idealnie, Dziękuje za ten poradnik <3

    1. Cieszymy się, że nasz poradnik pomógł naprawić Pana iPhona. Polecamy przeczytać wszystkie poradniki i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat użytkowania sprzętu Apple. Pozdrawiamy, serwis AppleFix!

    1. Świetny pomysł, aczkolwiek przy mocniejszym “czyszczeniu” łatwo jest przebić membranę samego głośnika lub mikrofonu oraz wepchać brud głębiej 😕 Najlepiej byłoby wymienić siateczkę na nową. Oczywiście taka naprawa jest do zrealizowania w naszym serwisie od ręki!

    1. Często same dłubanie nie pomaga a nawet może przyczynić się do uszkodzenia układów dolotowych głośnika 🙁 W takim wypadku zachęcamy do skorzystania z naszych usług, chętnie pomożemy rozwiązać problem cichego głośnika 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button